Kurs sędziego piłki nożnej 27.09.2011r.
Ilu arbitrów mieszkających na terenie powiatu człuchowskiego sędziuje obecnie mecze piłkarskie pod auspicjami Pomorskiego Związku Piłki Nożnej? Hm, zaledwie garstka... Dokładnie sześciu, czyli Łukasz Kolter (prowadzący od sezonu 2011/2012 spotkania III ligi), Zenon Miszczyszyn i Stanisław Bugiel z Człuchowa, Adam Łukaszewski z Debrzna (czwartoligowiec) oraz Stanisław Wejer i Bogdan Wruszczak z Koczały. Siódmym jest debrznianin Robert Szychowski, który jednak ma teraz przerwę w prowadzeniu zawodów.
Jak widać, panów z gwizdkiem lub chorągiewką jest na naszym obszarze dramatycznie mało, choćby w porównaniu z sytuacją, jaka miała miejsce jeszcze kilka lat temu. Dwa razy w roku organizowany jest nabór na sędziowski kurs z myślą o nowych twarzach, młodych adeptach tej trudnej profesji. Może tym razem wreszcie przyniesie skutek? Jest na to szansa tym bardziej, że pojawiła się nadzieja na zminimalizowanie kosztów udziału w szkoleniu. Jeśli na omawianym terenie udałoby się zebrać grupę przynajmniej dziesięciu osób gotowych uczestniczyć w takim przedsięwzięciu kurs mógłby odbyć się w Człuchowie, co byłoby niewątpliwie bardzo dużym ułatwieniem dla zainteresowanych. Wszelkich informacji w tym względzie udziela Ł. Kolter pod numerem telefonu 508301423. Zapraszamy!