Kiedy przenosiny? 19.09.2011r.
15 września, a więc kilka dni temu, w Urzędzie Miasta i Gminy w Debrznie zostało złożone pismo (adresowane do Burmistrza Mirosława Buraka, do wiadomości Rady Miejskiej) następującej treści:

"Niniejszym Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno zwraca się z serdeczną prośbą o rozwiązanie problemu wyposażenia nowego budynku socjalno-technicznego powstałego w minionych miesiącach na Stadionie Miejskim. Do całkowitego zakończenia inwestycji brakuje jeszcze doprowadzenia instalacji centralnego ogrzewania (wg umowy z firmą "Promat" do 30 września 2011r.) oraz zakupu wspomnianego sprzętu niezbędnego do rozpoczęcia użytkowania obiektu przez sportowców. Uprzejmie prosimy o pomoc w finalizacji tego przedsięwzięcia. Odpowiednie pisma w tej sprawie były składane przez klub w dniach 3 marca 2011r. i 19 kwietnia 2011r. (kserokopie w załączeniu). Bardzo chcielibyśmy udostępnić budynek jak najszybciej na potrzeby sportowców reprezentujących MKS Debrzno (trzy drużyny sekcji piłki nożnej), jak również zawodników przyjeżdżających na mecze z zewnątrz oraz sędziów i osób funkcyjnych związanych z imprezami odbywającymi się na stadionie."

Ponad dwa miesiące temu, a dokładnie 14 lipca, informowaliśmy o zakończeniu budowy i odbiorze końcowym, jaki dokonano 9 lipca. Wspominaliśmy wówczas o konieczności doprowadzenia nitki c.o. oraz zakupu wyposażenia, aby zamknąć temat tej inwestycji. Pisma z 03.03. i 19.04., o których mowa wyżej dotyczą właśnie tej drugiej kwestii. Znajduje się w nich wyszczególnienie niezbędnego sprzętu wraz z podaniem szacunkowych kosztów, jakie należałoby ponieść. Całość zamknęłaby się w kwocie ok. 16450 złotych. W lipcu byliśmy umiarkowanymi optymistami i zakładaliśmy (opierając się na zapewnieniach Pana Burmistrza) realizację obydwu zadań w ciągu kilku tygodni. Patrząc jednak na to, co obecnie dzieje się na ul. Ogrodowej, czyli wciąż trwające i bardzo powoli posuwające się do przodu prace przy przyłączaniu kolejnych bloków do miejskiej ciepłowni, trudno przypuszczać, aby "Promat" zdążył z naszym obiektem do 30 września. Więcej, to praktycznie niemożliwe... Wydawało się, iż szansą na przyspieszenie procedur związanych z kolei z samym wyposażeniem były planowane na stadionie w Debrznie dożynki powiatowe. Impreza rzeczywiście odbędzie się nad Debrzynką w najbliższą sobotę 24 września, lecz jej lokalizacja została zmieniona jakiś czas temu na rynek i targowisko.
Trudno każdemu z osobna (i mieszkańcom Debrzna i przyjezdnym) tłumaczyć wszystkie zawiłości związane z tą sprawą, postanowiliśmy zatem opisać jeszcze raz problem na stronie internetowej. Zasadne staje się pytanie czy piłkarze MKS-u w ogóle jesienią wejdą do nowego budynku? Tak, wiemy, mamy cierpliwie czekać, ale czas płynie wartko, a decyzji i konkretnych kroków wciąż niestety brak. Tymczasem poczciwa "Pilawa" wiecznie żywa...