Malmon potrzebował sekund 24.08.2011r.
Minimalną wygraną 3:2 zakończyło się sparingowe spotkanie juniorów z Iskrą Czernice rozegrane w ramach środowego treningu. Teoretycznie był to mecz w kategorii "junior starszy", ale Sławomir Słonka dał szansę gry szerokiej kadrze 25(!) osób, również w drużynie gości wystąpiła spora grupa nominalnie młodszych zawodników.
Bardzo udanie rozpoczęliśmy sparingową rywalizację, gdyż po niespełna minucie składną akcję MKS-u sfinalizował celnym strzałem Szymon Malmon. W piątej minucie na 2:0 podwyższył Bartłomiej Rutyna. Goście otrząsnęli się nieco z początkowo dużej przewagi czerwono- niebieskich i w 22 min. zdobyli kontaktowego gola. Maciej Brewka trochę przypadkowo, ale jednak pokonał Michała Biszczanika. Golkiper debrzneński chyba zlekceważył dziwnie uderzoną futbolówkę, ta zatoczyła łuk i wpadła mu "za kołnierz". Ponownie dwubramkowe prowadzenie dał drużynie z Debrzna Damian Smoliński, uzyskując trzeciego gola głową w 31 minucie. Krótko przed gwizdkiem kończącym I odsłonę soczystym uderzeniem popisał się Malmon, ale piłka od słupka wyszła wzdłuż linii bramkowej w pole. Druga część mniej emocjonująca, sporo roszad w zespole MKS-u spowodowało inną jakość gry, słabszą jej organizację itd. To normalne, chodziło przecież o umożliwienie występu wszystkim, a nie poprawianie wyniku za wszelką cenę. Zdobyliśmy wprawdzie bramkę na 4:1, lecz słusznie nie została uznana, ponieważ Jakub Kaczmarek był na spalonym. W 90 min. Dawid Kryszkiewicz ustalił rezultat na 3:2, a obie strony umówiły się na rewanż za tydzień 31 sierpnia o godz. 17.00. w Czernicach.

MKS Debrzno - Iskra Czernice 3:2 (3:1)

1:0 Szymon Malmon (1)
2:0 Bartłomiej Rutyna (5)
2:1 Maciej Brewka (22)
3:1 Damian Smoliński (31)
3:2 Dawid Kryszkiewicz (90)

MKS: M. Biszczanik - A. Biszczanik, B. Bucholc, Mich. Walkiewicz, Barczewski - P. Mazur, Góra, Olszewski, Szostek - Rutyna, Malmon
Grali ponadto: Żelazny, Klukowski, Smoliński, Dynkowski, Rzepka, Wons, Niziałek, Kaczmarek, Gryta, Szulc, Lisewski, Rekusz, Kierzek, Lender