Trzykrotnie "Maniek" 17.08.2011r.
W towarzyskim przedsezonowym meczu juniorów młodszych MKS wygrał na własnym boisku z Piastem Człuchów 5:1. Był to pierwszy sprawdzian debrzneńskiej młodzieży przed ligą.
Trener Sławomir Słonka wypróbował szeroką kadrę 18 zawodników, wśród których "gościnnie" znalazło się też dwóch juniorów starszych, czyli Damian Smoliński i dawno nie oglądany na boisku Patryk Miły. O ile w I części gra była wyrównana, to w drugich 40 minutach przewaga czerwono-niebieskich była już wyraźna. Prowadzenie naszemu zespołowi dał w 11 min. Mariusz Góra. Ten sam piłkarz popisał się w 20 min. ładnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rogu, ale człuchowski golkiper interweniował bez zarzutu. Kolejne minuty to odważniejsza gra przyjezdnych. W 23 min. nieco precyzji zabrakło przy strzale głową jednemu z człuchowian. Dziesięć minut później Michała Biszczanika wyręczył słupek, a bliski trafienia był Damian Obarzanek. W ostatniej akcji I odsłony MKS podwyższył wynik. Dośrodkowanie z rogu Krystiana Szostka zamienił na gola główką Damian Smoliński. W 47 i 57 min. następne bramki zdobywał Góra. "Maniek" najpierw uderzył z dystansu z rzutu wolnego (błąd bramkarza), a potem wykorzystał gapiostwo obrońców, wyprzedził ich i spokojnie ograł golkipera rywali. Piąty raz debrznianie cieszyli się w 78 min., gdy debiutujący w zespole Brajan Lender wolejem z lewej nogi sfinalizował akcję i podanie Szostka. Lender to jeden z siedmiu nowicjuszy w drużynie Słonki. Oprócz niego zagrali także Mateusz Gryta, Marek Lisewski, Bartosz Szulc, Kacper Rekusz, Gracjan Zawadzki i Jakub Kierzek. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem honorowego gola uzyskał dla podopiecznych Sebastiana Stalki Kamil Ejnik, chociaż wydaje się, że uczynił to będąc na spalonym. Najistotniejsze, że obydwie ekipy zaliczyły 80 minut gry w trakcie przygotowań do rozgrywek o punkty. W piątek 26 sierpnia o godz.18.00. zmierzą się jeszcze raz, tym razem w Człuchowie.

MKS Debrzno - Piast Człuchów 5:1 (2:0)

1:0 Mariusz Góra (11)
2:0 Damian Smoliński (40)
3:0 Mariusz Góra (47)
4:0 Mariusz Góra (57)
5:0 Brajan Lender (78)
5:1 Kamil Ejnik (80)

MKS: M. Biszczanik - Miły, Barczewski, A. Biszczanik, Pisuk - Szostek, Góra, Smoliński (51 Szulc, 71 Zawadzki), Wons (41 Lisewski) - Dynkowski (57 Rekusz, 71 Lender), Kaczmarek (41 Gryta, 67 Kierzek)