Młodzież zna rywali 18.07.2011r.
Wiemy już z kim przyjdzie zmierzyć się debrzneńskim juniorom w nadchodzącym sezonie 2011/2012. Przypomnijmy, że MKS wzorem lat ubiegłych zgłosił do ligi dwie ekipy młodzieży: juniorów A (nazywamy ich starszymi) z roczników 1993 i 1994 oraz juniorów B (młodszych) z roczników 1995, 1996 i dalszych.
Liczebność grup, w których występować będą czerwono-niebiescy jest podobna do poprzedniej edycji. Obydwa zespoły zagrają z dziewięcioma rywalami, co oznacza kosmetyczną zmianę "na plus" w juniorach B (wówczas jeden zespół mniej) i status quo w juniorach A. Brda Przechlewo, Koral Dębnica, Sokół Wyczechy, Urania Udorpie i Kolejarz Chojnice rywalizowały z nami także w ubiegłym sezonie. Z kolei Drzewiarz Rzeczenica, Kaszubia Studzienice i Piast Człuchów nie miały rok temu swojej ekipy w juniorach A (teraz przechodzą tu dotychczasowym młodszym rocznikiem). W grupie jest jeszcze Stegna Parchowo, z którą zagramy po raz pierwszy w rozgrywkach młodzieżowych. W zestawieniu nie ma Bytovii Bytów (awans do Pomorskiej Ligi Juniorów A), nie ma również Orkana Gostkowo i Granitu Koczała. Gostkowianie wystąpią teraz w innej grupie, a koczalanie zgłosili juniorów B, rezygnując z udziału w starszej kategorii. Zabraknie też Startu Miastko, przeniesionego wraz z Orkanem do grupy II. Wśród juniorów młodszych napotkamy dobrze nam znane kluby (Brda, Koral, Piast, Start, Czarni Czarne), wspomniany wyżej Granit, a na dokładkę Floriana Chojnice, Lipniczankę Lipnica i spadkowicza z Pomorskiej Ligi Juniorów B Bytovię Bytów. Ogółem w rozgrywkach młodych futbolistów prowadzonych przez podokręg weźmie udział 110 drużyn w pięciu kategoriach wiekowych. Poniżej lista wszystkich zgłoszonych klubów z podziałem na grupy. Warto dodać, że z 23 klubów klasy A seniorów (pomijamy rezerwy Korala Dębnica, które są w innej sytuacji) więcej niż jeden zespół juniorski (taki jest minimalny wymóg) posiadają jedynie Garbarnia Kepice, Stal Jezierzyce, Błękitni Motarzyno, Start Miastko i MKS Debrzno, przy czym miastczanie wystawią nawet trzy drużyny!

Juniorzy A

Grupa I: Anioły Garczegorze, Chrobry Charbrowo, KS Damnica, LKS Łebunia, Pomorze Potęgowo, Stal Jezierzyce, Swe Pol Link Bruskowo Wielkie, SSPN Malczkowo, Skotawa Budowo

Grupa II: Barton Barcino, Dąb Kusowo, Diament Trzebielino, Echo Biesowice, Granit Kończewo, Salos Słupsk, Skotawia Dębnica Kaszubska, Start Miastko, Szansa Siemianice, Orkan Gostkowo

Grupa III: Brda Przechlewo, Drzewiarz Rzeczenica, Kaszubia Studzienice, Koral Dębnica, Piast Człuchów, Stegna Parchowo, Sokół Wyczechy, Urania Udorpie, Kolejarz Chojnice, MKS Debrzno