Bilans sezonu juniorów starszych 15.06.2011r.
Chwaliliśmy juniorów młodszych za dobrą, równą grę w minionym już sezonie, teraz czas na dokonanie oceny osiągnięć ich nieco starszych kolegów. Nie ukrywajmy, tu powody do zadowolenia jeśli się zdarzały to znacznie rzadziej.
To był przeciętny okres w dziejach tej drużyny i o ile jesienią wskazywaliśmy na problemy w jej codziennym funkcjonowaniu, to w rundzie rewanżowej ujawniały się one regularnie z jeszcze większą jaskrawością. Zajęliśmy na koniec ligi szóstą lokatę w swojej grupie klasy okręgowej, chociaż całkiem realne było minimum miejsce trzecie. Niestety, liczne braki kadrowe, niestabilny skład, kilka nieudanych meczów z rywalami "do pokonania" - to wszystko złożyło się na końcowy, co najwyżej przeciętny efekt. Zwłaszcza wiosną z odpowiednio silną kadrą zespołu było krucho. Należy pamiętać, że znaczna grupa piłkarzy otrzymała szansę gry w seniorach (Wojciech Marczak, Wojciech Taras, Adrian Kwaśniewski, Maciej Maślanyk, w mniejszym stopniu również Andrzej Wałaszewski), a więc w skromniejszym niż dotychczas wymiarze mogła wspierać rówieśników. To samo dotyczyło Michała Birosza i Łukasza Klukowskiego, na co dzień uczących się w Bydgoszczy i nie mogących zbyt często pomagać zespołowi. Trochę brakowało nam w tej edycji zaangażowania, niekiedy nawet ambicji sportowej i to zarówno w pracy treningowej, jak i podczas meczów. Trenerzy Paweł Władyczak i Sławomir Słonka wiele razy musieli się posiłkować zawodnikami z młodszej drużyny, nawet tymi, którzy nie mieli szans grać w tamtej ekipie, bardziej wyrównanej i relatywnie silniejszej. W połowie wiosennych rozgrywek na stałe znalazł się wśród juniorów starszych Patryk Klejdysz. Napastnik nie grał rewelacyjnie, w tym sezonie na pewno nie zrobił postępu, ale trzeba mimo to zauważyć, że w końcówce, w pięciu kolejnych spotkaniach zdobył siedem goli. O jakości gry drużyny decydowali również Marcin Lisewski (jako bramkarz i zawodnik z pola), Rafał Paliwoda, Krystian Olszewski, Krzysztof Mikołajczyk, Michał Biszczanik oraz wiosną Mateusz Bucholc, Szymon Malmon i nowicjusz Wojciech Żelazny. Sporo występów zaliczyli Damian Smoliński i Paweł Mulik. Szkoda, że zagubił się zupełnie Michał Obarzanek, który regularnie grał w I rundzie, a potem strzelił ładną bramkę na inaugurację wiosny i... tyle go widziano. Dobrze, że po swoistych "targach" z Gedanią Gdańsk udało się sfinalizować powrót do Debrzna Bartłomieja Bucholca. Kiedy tylko mobilizowaliśmy się, potrafiliśmy rozgrywać udane zawody. Tak było chociażby w obydwu meczach z Bytovią Bytów. Przegrywaliśmy, ale po niezłej grze z rywalem, który wyrastał "ponad poziomy" w tej lidze. Za największe wpadki MKS-u śmiało można uznać obie potyczki z Sokołem Wyczechy, a szczególnie słaba była ta wiosenna, w Debrznie. Bytovia zapewniła sobie prymat w naszej grupie na długo przed zakończeniem sezonu. Komplet punktów, bilans bramkowy (128-13!!!) mówią same za siebie. W barażach o promocję do Pomorskiej Ligi Juniorów A piłkarze z Bytowa zagrają z Pomorzem Potęgowo i Bistalem Machowino i są najpoważniejszym kandydatem do awansu. Ciekawostką jest to, iż najskuteczniejszym snajperem w ekipie debrzneńskiej okazał się Klukowski, który czternastokrotnie pokonywał bramkarzy, choć zagrał w... zaledwie pięciu spotkaniach. Z końcem sezonu żegnają się z młodzieżowym futbolem Grzegorz Jadwidzic, P. Klejdysz, Lisewski, Marcin Molenda, Paliwoda, W. Taras, A. Wałaszewski, a także Robert Wysocki, który i tak nie zagrał ani jednego meczu w minionych rozgrywkach. Z tej grupy najdłużej występował w zespołach juniorskich W. Taras, który debiutował w grze o punkty już... jesienią 2003 roku! Życzmy sobie, żeby następna edycja ligowych zmagań była lepsza w wykonaniu juniorów starszych, bo ta dopiero co zakończona przyniosła więcej rozczarowań niż zadowolenia.

Razem: 18 meczów, 8 zwycięstw, 3 remisy, 7 porażek, 27 punktów, bramki 60-43

Jesień: 9 spotkań, 5 wygranych, 1 remis, 3 porażki, 16 punktów, bramki 38-16

Wiosna: 9 spotkań, 3 wygrane, 2 remisy, 4 porażki, 11 punktów, bramki 22-27

U siebie: 9 meczów, 5 wygranych, 2 remisy, 2 porażki, 17 punktów, bramki 36-17