Licencja za pierwszym podejściem 01.06.2011r.
Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na swoim posiedzeniu w dniu 31 maja 2011r. rozpatrywała wnioski złożone przez kluby uczestniczące obecnie w rozgrywkach IV ligi i klasy okręgowej.
Miło nam poinformować, iż dokumenty przedstawione przez nasz klub zyskały aprobatę już w pierwszej instancji i MKS Debrzno bez problemu otrzymał licencję na występy w okręgówce w przyszłym sezonie. Oczywiście nie oznacza to automatycznie gry na tym szczeblu w edycji 2011/2012, ponieważ wnioski składane są zawsze na tę klasę rozgrywkową, w której teraz gra dany klub, a jak wiadomo sportowo czerwono-niebiescy nie mają praktycznie już żadnych szans na zachowanie ligowego bytu. Mimo wszystko cieszy fakt, że znaleźliśmy się w gronie zaledwie 10 klubów klasy okręgowej (spośród 41), które nie muszą już martwić się o proces licencyjny. Obok debrznian stosowny dokument otrzymali także w premierowym podejściu: GKS Sierakowice, Orzeł Trąbki Wielkie, Ceramik Łubiana, Rodło Kwidzyn, Wda Lipusz, Weber Okland Szprudowo i trzech przedstawicieli słupskiej okręgówki, tj. Czarni Czarne, Diament Trzebielino i Pogoń Lębork. Z kolei z grona czwartoligowców pewnych swego może być na tę chwilę jedynie sześć klubów: GKS Kolbudy, Gryf 2009 Tczew, Koral Dębnica, Olimpia Sztum, Pomorze Potęgowo i Start Mrzezino.