Rozczarowanie 01.05.2011r.
Nie tego spodziewaliśmy się po niedzielnej potyczce juniorów starszych z Sokołem Wyczechy. Mocno liczyliśmy na udany rewanż za pechowe 1:2 z rundy jesiennej, tymczasem czerwono-niebiescy ulegli rywalom 0:3 i była to porażka zasłużona.
Debrznianie zagrali słabe spotkanie, ponadto za dużo było "dziur" w składzie. Tylko małymi fragmentami (w II połowie) mogliśmy być umiarkowanie zadowoleni z jakości gry. Podjęliśmy wtedy walkę, przeważaliśmy, ale bez efektu bramkowego. Grający od pierwszej minuty z wiatrem goście szybko wykorzystali sprzyjające warunki. W 4 min. zdobyli gola, gdy po rzucie wolnym Marcin Lisewski nie utrzymał piłki w rękach, zabrakło asekuracji ze strony obrońców i jeden z rywali z bliska strzelił celnie. To dodało wigoru przyjezdnym i w 7 min. po kolejnej ich akcji uratowała nas poprzeczka. W następnych minutach gra nieco wyrównała się, jej ton usiłowali w zespole debrzneńskim nadawać Michał Birosz, Szymon Malmon, Wojciech Marczak i Rafał Paliwoda. Niestety, w 27 min. padł drugi gol dla Sokoła i było jasne, że o dobry wynik będzie niezmiernie trudno. W przerwie Sławomir Słonka próbował zmobilizować swoich zawodników i rzeczywiście drugie 45 minut to odrobinę lepsza postawa MKS-u. Nasza przewaga była widoczna, ale pchaliśmy się głównie środkiem boiska, zbyt chaotycznie chcieliśmy szybko zdobyć kontaktową bramkę. Po jednej z kontr, w 81 minucie goście strzelili trzeciego gola i emocje w tym bardzo przeciętnym spotkaniu całkowicie się skończyły. Szkoda, bo wygrana debrznian dawała awans na pozycję wicelidera. Dopóki jednak nie ustabilizujemy składu trudno będzie oczekiwać lokat w czołówce tabeli. Teraz poprzeczka przed zespołem będzie zawieszona bardzo wysoko, ponieważ 8 maja o godz.11.00. zagramy w Bytowie z Bytovią, czyli drużyną, która zgromadziła w tym sezonie komplet 36 "oczek"...

MKS Debrzno - Sokół Wyczechy 0:3 (0:2)
MKS: Lisewski - P. Mulik (46 Dynkowski), M. Bucholc, Birosz, Jadwidzic - Paliwoda, Olszewski, Marczak (64 Kaczmarek), Smoliński - Malmon, M. Molenda