ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Sebastian Stalka definitywnie w Debrznie 23.03.2011r.
Wczoraj kadra drużyny seniorów MKS-u została wzbogacona o nowego piłkarza. Podpisano bowiem umowę transferu definitywnego z Korala Dębnica, dzięki której na stałe zawodnikiem MKS-u został Sebastian Stalka.
Nie jest tajemnicą, że nasz klub był zainteresowany "Stalą" od wielu miesięcy, czyli od czasu wypożyczenia go na rundę wiosenną sezonu 2009/2010 z Dębnicy do Debrzna. Wówczas Sebastian rozegrał 6 spotkań w barwach czerwono-niebieskich, zdobywając ogromnej wartości cztery gole w potyczkach z Sokołem w Wyczechach i u siebie z Victorią Dąbrówka i przyczyniając się niewątpliwie do awansu debrznian do klasy okręgowej. 30 maja 2010r. doznał kontuzji w konfrontacji ze Startem w Miastku i od tej pory nie rozegrał żadnego meczu lecząc uraz kolana. W listopadzie przeszedł operację więzadeł, a potem rozpoczął intensywną rehabilitację. Realnie jego powrót na boisko to kwestia nie najbliższych tygodni, a raczej miesięcy. Mimo tych istotnych przeszkód zdecydowano się na transfer mając na uwadze przyszłość zespołu.
Przypomnijmy, że Stalka ma 24 lata i jest wychowankiem Piasta Człuchów, w którym regularnie występował w zespołach juniorów młodszych i starszych, a następnie w ekipie seniorów. W lipcu 2009 r. przeszedł do Korala Dębnica, gdzie rozegrał kilka spotkań na szczeblu czwartoligowym. Piłkarz ma za sobą przygodę z futsalem w II i III lidze (Red Devils Chojnice), a o jego umiejętnościach gry w hali mogli się przekonać kibice debrzneńscy, kiedy w edycjach 2008/2009 i 2009/2010 łącznie zdobył w lidze organizowanej przez MKS 59 goli. Dodatkowo uznano go najlepszym zawodnikiem "halówki" w 2009 roku.

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::