Sławomir Słonka trenerem młodzieży 19.01.2011r.
Znane jest nazwisko osoby, która zastąpi Pawła Władyczaka na stanowisku szkoleniowca drużyn juniorów starszych i młodszych w MKS-ie. Propozycję zarządu klubu przyjął Sławomir Słonka i to właśnie on poprowadzi debrzneńską młodzież w rundzie wiosennej sezonu 2010/2011.
Słonka mieszka w Lipce, ma 29 lat i jest absolwentem AWF w Gorzowie Wielkopolskim. Nowy trener nie jest postacią nieznaną w Debrznie, gdyż od 2005r. pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w miejscowym Zespole Szkół. Kibicom dał się poznać z dobrej strony jako czynny zawodnik (bramkarz), będąc znaczącym ogniwem drużyn Salosu Debrzno (trzy poprzednie edycje) i Jedności Zakrzewo (obecnie) w organizowanej przez nasz klub lidze halowej. Dwukrotnie (sezony 2007/2008 i 2009/2010) wybierano go najlepszym golkiperem dorocznej imprezy "pod dachem". Takie samo wyróżnienie spotkało go w 2009r., podczas XI turnieju o "Puchar Lata", gdy zakrzewianie skończyli tradycyjną imprezę z zerowym kontem bramkowym po stronie strat. Sławek w swojej przygodzie z futbolem reprezentował barwy Spójni Łąkie i GTS Lipka, a od 2005r. jest piłkarzem klubu z Zakrzewa. Co ważne, wiosną będzie nie tylko trenerem juniorów, gdyż w najbliższych dniach ma zostać sfinalizowana kwestia jego przejścia jako piłkarza z Jedności do MKS Debrzno, na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2011r. Kiedy kluby podpiszą stosowne dokumenty w tej sprawie poinformujemy o tym natychmiast sympatyków czerwono-niebieskich. W tym miejscu życzymy Słonce powodzenia w niełatwej przecież pracy z młodymi sportowcami!