ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Przekaż 1% podatku - wspomóż MKS Debrzno! 06.01.2011r.
Rozpoczął się rok 2011, czas więc najwyższy pomyśleć o rozliczeniu swoich dochodów ze "skarbówką". Każdy z podatników ma na to mnóstwo czasu, gdyż termin złożenia odpowiednich dokumentów upływa 30 kwietnia. Sporo osób chce mieć jednak ten problem "z głowy" już teraz i jak najszybciej spełnić coroczny obowiązek.
Od wielu lat istnieje możliwość, aby niejako "przy okazji" wspomóc symboliczną kwotą (zależną od zarobków danej osoby) jednostki mające status organizacji pożytku publicznego. Wspominamy o tym na naszej stronie internetowej, ponieważ jest szansa pomocy finansowej Miejskiemu Klubowi Sportowemu Debrzno. Mimo, iż nasze stowarzyszenie nie ma statusu OPP, można to uczynić za pośrednictwem warszawskiej Fundacji "Partnerstwo", zajmującej się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu. Absolutnie nie ponosząc przy tym żadnych kosztów każdy z nas może przekazać na rzecz tejże fundacji 1% należnego podatku za rok 2010. Właściwy terytorialnie urząd skarbowy w ciągu trzech miesięcy od zakończenia roku rozliczeniowego przekaże uzbieraną kwotę Fundacji "Partnerstwo", a następnie ta organizacja na podstawie umowy darowizny prześle ją na konto MKS-u.
Przypomnijmy, że w identyczny sposób odbyło się to w ubiegłym roku i wtedy otrzymaliśmy 986 złotych. Właśnie dzięki Waszej pomocy - ludzi dobrej woli, kibiców, sympatyków klubu, a także samych zawodników i działaczy. Zachęcamy zatem do powielenia tamtego scenariusza obecnie. Jak to uczynić? W tym miejscu prezentujemy przykładowy wzór formularzy rozliczeniowych. Ponadto informujemy, że w najbliższych dniach będziemy rozprowadzać wśród mieszkańców grodu nad Debrzynką (i nie tylko) okolicznościowe kalendarzyki MKS-u na rok 2011 z odpowiednią adnotacją o możliwej pomocy dla czerwono-niebieskich.
Serdecznie dziękujemy w tym miejscu Adamowi Łukaszewskiemu, bo to jego wparciu finansowemu zawdzięczamy fakt ich ukazania się. Uczyńmy wszystko, aby w nieskomplikowany, przystępny sposób akcja "Przekaż 1% podatku - wspomóż MKS Debrzno!" powiodła się w jak najszerszej skali.

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::