Jesień 2010 juniorów starszych 02.01.2011r.
Starsza grupa juniorska MKS-u zajęła w rundzie jesiennej w klasie okręgowej czwartą pozycję w tabeli, a więc dokładnie taką samą, jak ich młodsi koledzy.
Bez dwóch zdań i liczba punktów i co za tym idzie lokata w zestawieniu mogły być lepsze, gdyby nie kilka widocznych przyczyn. Przede wszystkim wśród juniorów starszych zagrało aż 30 piłkarzy, co jasno pokazuje jak nieprzewidywalnym składem dysponował Paweł Władyczak. Z różnych powodów nieregularnie uczestniczyło w zajęciach treningowych i spotkaniach mistrzowskich wielu zawodników, co nie sprzyjało stabilnej dyspozycji i rezultatom osiąganym przez zespół. Oprócz tego (i to akurat nie jest rzeczą negatywną, lecz raczej naturalnym procesem) kilku młodych futbolistów otrzymywało szansę występów w okręgówce seniorskiej, co powodowało rzadszą możliwość gry w juniorach ze względów regulaminowych. Do tej grupy należeli Wojciech Marczak, Andrzej Wałaszewski, w dalszej części rundy także Wojciech Taras, Michał Birosz i Maciej Maślanyk. Znajdujący się natomiast od dłuższego czasu w kadrze pierwszej drużyny Patryk Klejdysz okazjonalnie wsparł zespół młodzieżowy w jednym meczu. Należy pamiętać, że na co dzień przebywają w internacie (a więc nie mają możliwości trenowania z drużyną) Birosz i Łukasz Klukowski, którzy uczestniczyli jedynie w kilku spotkaniach. Obecność Michała na placu gry oznaczała spory skok jakościowy w grze zespołu. W przypadku "Kluchy" mała liczba występów w ogóle nie przeszkodziła w ujawnieniu kolejny raz sporych możliwości snajperskich. Wystarczy bowiem wspomnieć, że napastnik czerwono-niebieskich zagrał w zaledwie trzech potyczkach o punkty, w których zdobył... 14 goli! Jest zatem wyraźnie na czele klubowej listy strzelców, wyprzedzając zdecydowanie Adriana Kwaśniewskiego i Rafała Paliwodę. Łącznie bramki zdobywało jesienią dziesięciu debrznian. Najlepszy i najsłabszy występ MKS-u? Bardzo dobrą grę piłkarze znad Debrzynki pokazali na własnym boisku w konfrontacjach ze Startem Miastko (zwłaszcza w drugiej połowie) i Brdą Przechlewo. Na najwyższym poziomie stał mecz z Bytovią Bytów. Mimo porażki nasz zespół zasłużył na pochwały, ponieważ zdecydowani liderzy tabeli mieli ogromne problemy z wywiezieniem z Debrzna kompletu punktów. Dodajmy, iż nie wynikające wcale jedynie z kiepskiej jakości murawy boiska (co podkreślali), ale też zaangażowania i oporu naszej ekipy. Najgorzej wypadliśmy w meczu z Sokołem w Wyczechach, gdzie wątła kadra czerwono-niebieskich nie zdołała utrzymać prowadzenia 1:0 i zostawiliśmy cenne punkty rywalowi, z którym spokojnie można było sobie poradzić. Żal też nieco innego spotkania wyjazdowego, w Chojnicach. Tam zdobyliśmy jedno "oczko", zamiast jak najbardziej możliwych trzech. Wszystkie trzy porażki były minimalne (po 1:2), a dodając do tego polubowne 2:2 z Kolejarzem jasno widać, że realna była druga lokata ze znacznie pokaźniejszą liczbą punktów. Wiosną na pewno stać ekipę z Debrzna na powalczenie o to miejsce na koniec rozgrywek tym bardziej, iż straty są niewielkie. Nie będzie natomiast emocji, jeśli chodzi o tytuł mistrzowski. Bytovia zdobyła komplet 27 punktów i tylko jakiś kataklizm mógłby tę drużynę pozbawić udziału w barażach o awans. Z kim może się w nich zmierzyć? W grupie I przoduje Pomorze Potęgowo z dużą przewagą nad goniącymi je zespołami LKS-u Łebunia, Stali Jezierzyce i Aniołów Garczegorze. W grupie II o palmę pierwszeństwa powalczą trzy kluby: Bistal Machowino, Słupia Kwakowo i Wybrzeże Objazda. W poprzednich latach bardzo często utyskiwaliśmy na bardzo zróżnicowany, wręcz kiepski poziom rozgrywek juniorów starszych. Czy coś drgnęło na lepsze, zmieniło się? Bardzo ostrożnie można stwierdzić, że tak, a za miernik (może kontrowersyjny, nieco ułomny, ale pokazujący jednak pewien obraz ligi) niech posłuży liczba wyników dwucyfrowych w tej kategorii wiekowej. Jesienią 2010 r. zanotowano ich siedem, a w całej edycji 2009/2010 aż 22...

Razem: 9 spotkań, 5 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki, 16 punktów, bramki 38-16

U siebie: 4 mecze, 3 zwycięstwa, 0 remisów, 1 porażka, 9 punktów, bramki 25-8

Wyjazd: 5 meczów, 2 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki, 7 punktów, bramki 13-8