Jesień 2010 juniorów młodszych 30.12.2010r.
Czwarta lokata w stawce dziewięciu zespołów - to wynik najmłodszej drużyny MKS-u Debrzno jesienią sezonu 2010/2011. Debrznianie w ośmiu spotkaniach ligowych zdobyli piętnaście punktów i są w szerokiej czołówce zestawienia. Szerokiej, co oznacza raczej brak szans walki o tytuł mistrzowski i skupienie się bardziej na obronie miejsca w górnej części tabeli w rundzie rewanżowej.
Czerwono-niebiescy bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki, wygrywając zdecydowanie premierowe cztery mecze. Odwrót zaczął się od porażki w derbowej konfrontacji z Piastem Człuchów. Do tego doszły późniejsze wyraźne przegrane ze Startem Miastko i Brdą Przechlewo, przedzielone gładką wygraną w Rzeczenicy, co w ostatecznym rozrachunku przyniosło wspomniany wyżej dorobek. Podopieczni Pawła Władyczaka grali bezkompromisowo, tzn. nie zremisowali z żadnym z rywali. Charakterystyczne, iż 80 procent punktów zdobyli poza Debrznem! Ta konkluzja mniej szokuje, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że tylko trzy z ośmiu gier odbyły się nad Debrzynką, w dodatku dwie z nich z silnymi rywalami. Za najlepszy występ w tej fazie sezonu należałoby uznać zwycięskie 5:0 derby w Czarnem z Czarnymi. Z kolei bodaj najsłabiej MKS zaprezentował się w Człuchowie i na własnym boisku z Brdą. Trener wypróbował w lidze 24 zawodników, w tym dziesięciu debiutantów. Pierwsze gry w debrzneńskim klubie zaliczyli Kacper Dynkowski, Jakub Dypolt, Arkadiusz Guz, Jakub Kaczmarek, Gracjan Mateusiak, Michał Pisuk, Krystian Ryhanycz, Krzysztof Szawarniak, Andrzej Tchurzewski i Patryk Wons. Dalszych siedmiu piłkarzy uczestniczyło jedynie w części treningów, lecz nie wystąpili w meczach mistrzowskich. W tym gronie sześć osób to absolutni nowicjusze, a siódmy (Rafał Wysocki) drugi sezon z kolei znajduje się w kadrze drużyny, bez choćby śladowego występu na boisku. Ośmiu debrznian wpisało się jesienią na listę strzelców. Podobnie jak w poprzedniej edycji liderem w tabeli snajperów w tej kategorii wiekowej w naszym klubie jest Szymon Malmon, ale jego przewaga nad kolegami nie jest już tak znaczna. Tuż za nim plasują się Mariusz Góra i Krystian Szostek. Cała trójka to także piłkarze, którzy zagrali we wszystkich ośmiu meczach rundy jesiennej. Czwartym w tym gronie zawodnikiem jest bramkarz Michał Biszczanik, który nie tylko wychodził na boisko w każdym spotkaniu ligowym, ale jako jedyny przebywał na nim od pierwszej do ostatniej minuty. Na uwagę zasługuje także wyczyn Macieja Maślanyka. Zaliczył grę jesienią we wszystkich trzech drużynach ligowych MKS-u! Zaczął od 40-minutowego epizodu w juniorach młodszych na inaugurację sezonu w Dębnicy, zaakcentowanego golem z rzutu karnego. Następnie na stałe zakotwiczył w ekipie juniorów starszych, by w końcówce pierwszej części edycji 2010/2011 dwukrotnie wyjść na boisko w klasie okręgowej seniorów. Biorąc po uwagę sytuację w tabeli, jaka wyklarowała się na półmetku sezonu można zakładać, że o zwycięstwo w rozgrywkach i tym samym prawo udziału w barażach o awans do Pomorskiej Ligi Juniorów B będą rywalizować Brda Przechlewo, Piast Człuchów i Start Miastko. Równie oczywisty jest obraz w drugiej grupie okręgówki (także dziewięciozespołowej), gdzie z kompletem punktów prowadzi Gryf Słupsk, wyprzedzający o trzy "oczka" Pogoń/Trójkę Lębork. Z tej piątki powinien wyłonić się klub- reprezentant podokręgu słupskiego w PLJ B na sezon 2011/2012. Tymczasem na razie trwa długa zimowa przerwa. Liga wznowi rozgrywki dopiero w drugi weekend kwietnia...

Razem: 8 spotkań, 5 zwycięstw, 0 remisów, 3 porażki, 15 punktów, bramki 31-20

U siebie: 3 mecze, 1 zwycięstwo, 0 remisów, 2 porażki, 3 punkty, bramki 12-11

Wyjazd: 5 meczów, 4 zwycięstwa, 0 remisów, 1 porażka, 12 punktów, bramki 19-9