Jubileusz związku, wyróżnienie dla MKS-u 16.12.2010r.
11 grudnia w sali teatru "Wybrzeże" w Gdańsku odbyła się jubileuszowa gala uświetniająca 65-lecie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W uroczystości wzięli udział działacze, trenerzy, zawodnicy, sędziowie z terenu naszego województwa, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście z PZPN-u i związków regionalnych.
Imprezę rozpoczęło poświęcenie i wręczenie nowego sztandaru Pomorskiego ZPN ufundowanego na tegoroczny jubileusz. Ceremonii przewodniczył ks. kapelan pomorskich futbolistów Daniel Markowicz, a poczet sztandarowy stanowili wybitni w przeszłości piłkarze: Janusz Kupcewicz (zdobywca III miejsca na mistrzostwach świata w Hiszpanii 1982, zawodnik m.in. Arki Gdynia, Lecha Poznań, AS St.Etienne, Larissy, Lechii Gdańsk) oraz legendy Lechii Gdańsk Roman Rogocz i Roman Korynt. W okolicznościowym wystąpieniu p.o. prezesa Pomorskiego ZPN Andrzej Szczepański przedstawił rys historyczny futbolu w regionie (w wydaniu seniorskim i młodzieżowym) i samego związku od 1945 roku po teraźniejszość, wspominając zarówno sukcesy, jak i słabsze okresy w działalności. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w dzisiejszym kształcie i pod obecnie obowiązującą nazwą związek istnieje od 27 maja 2000 r., kiedy to na Walnym Zebraniu w Sobieszewie koło Gdańska scalono w jedną organizację dotychczasowy Gdański OZPN, Słupski OZPN, część Elbląskiego ZPN (powiat malborski) oraz część Bydgoskiego ZPN (powiat chojnicki). Miało to bezpośrednie powiązanie z wprowadzoną w Polsce kilkanaście miesięcy wcześniej reformą administracyjną. Kolejnym akcentem sobotniego spotkania, z naszego punktu widzenia najbardziej miłym, było uhonorowanie klubów i działaczy wyróżnieniami i odznaczeniami związkowymi. W gronie trzech stowarzyszeń, które otrzymały brązową honorową odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej za wieloletnią pracę na rzecz upowszechniania i rozwoju futbolu znalazł się Miejski Klub Sportowy Debrzno. Identyczne wyróżnienie przypadło Bytovii Bytów i Piastowi Człuchów. W imieniu naszego klubu odznakę z rąk prezesa PZPN Grzegorza Lato i towarzyszącego mu wiceprezesa PZPN i zarazem sternika Śląskiego ZPN Rudolfa Bugdoła odebrał Sebastian Michno. Obchody jubileuszu związku zakończył występ artystyczny.