Lider silniejszy 31.10.2010r.
Niepowodzeniem zakończyli jesienne zmagania najmłodsi piłkarze MKS-u. Przegraliśmy u siebie z Brdą Przechlewo 0:6. Rywale dzięki trzem punktom wywiezionym z Debrzna przypieczętowali fakt zdobycia tytułu mistrza półmetka sezonu.
Porażka, aczkolwiek zasłużona, jest na pewno zbyt wysoka, biorąc pod uwagę przebieg gry. Mieliśmy kilka idealnych okazji na strzelenie bramek, ale zabrakło skuteczności i zdecydowania. Ponadto dobrze strzegł swojej "świątyni" golkiper przechlewski. Do przerwy goście wygrywali 2:0, uzyskując gole w 8 i 14 minucie. Trzeba dodać, że były to efektowne bramki zdobywane strzałami z narożnika pola karnego. Mający przewagę fizyczną przyjezdni znacznie łatwiej dochodzili do dogodnych sytuacji podbramkowych, co znalazło odzwierciedlenie w rezultacie. W początkowej fazie drugiej części czerwono-niebiescy uparcie dążyli do strzelenia kontaktowej bramki. Bliski tego był w 42 min. Jakub Kaczmarek, potem w 51 min. Dawid Górnowicz. Kiedy w 53 min. Brda zaliczyła trzeciego gola było wiadome, że nic nie odbierze przyjezdnym zwycięstwa. Jeszcze próbowaliśmy, m.in. Górnowicz w 56 min. trafił w poprzeczkę, a w 57 min. sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Walkiewicz. Bezskutecznie. Bramki nr 4 i 5 w 65 i 77 min. to wykorzystane przez rywali rzuty karne, podyktowane za faule Artura Biszczanika i Andrzeja Tchurzewskiego. W doliczonym czasie Brda zdobyła jeszcze jednego gola. Mogliśmy i my trafić do siatki, ale w 74 min. nieco szczęścia i precyzji po solowej akcji zabrakło Szymonowi Malmonowi. MKS kończył mecz w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą kartkę ujrzał w 78 min. A. Biszczanik i wcześniej udał się do szatni. Zakończyliśmy pierwszą część rozgrywek na czwartym miejscu. Po długiej przerwie zimowej piłkarze wrócą na boiska na początku kwietnia 2011 roku.

MKS Debrzno - Brda Przechlewo 0:6 (0:2)
MKS: M. Biszczanik - Szawarniak, A. Biszczanik, Dypolt, Pisuk - Szostek (25 Kaczmarek), Góra (29 Tchurzewski), Górnowicz, Michał Walkiewicz - Malmon, Ryhanycz