Ponownie z Bytovią II 07.10.2010r.
10 października 2010r. o godz. 15.00. seniorzy MKS-u zmierzą się w ósmej serii spotkań słupskiej klasy okręgowej na własnym boisku z rezerwową drużyną trzecioligowej Bytovii.
W ciągu jedenastu dni zagramy więc drugi raz u siebie z tym rywalem, bo przecież jeszcze świeżo w pamięci mamy niedawną pucharową potyczkę obydwu zespołów. Bytovia wygrała wtedy w Debrznie 3:0, a ponieważ niewielu kibiców wybrało się na Stadion Miejski, trudno było potem im uwierzyć, iż mecz był bardzo wyrównany, a wszystkie trzy trafienia goście uzyskali w samej końcówce. Tak jednak właśnie było, czerwono-niebiescy wcale nie ustępowali rywalom, mając nawet więcej klarownych okazji w drugiej części na objęcie prowadzenia. Czy zatem stać debrznian na podjęcie skutecznej walki o ligowe punkty w niedzielę? Naszym zdaniem tak, chociaż po minionej kolejce nastroje w obu obozach są diametralnie różne. Bytovia pewnie pokonała Pogoń Lębork, dołączając do ścisłej czołówki tabeli, z kolei my zanotowaliśmy potężną wpadkę ulegając Chrobremu w Charbrowie aż 0:8. Piłkarze MKS-u muszą zapomnieć o tamtym upokorzeniu i sprobować zagrać z taką determinacją jak choćby w spotkaniu z Diamentem przed dwoma tygodniami. Trener Mirosław Kisełyczka będzie miał zapewne znowu dylemat kogo posłać do boju w wyjściowej jedenastce. Zaczęły się studia, pojawiły się niestety kontuzje, choroby, nie jest łatwo "poskładać" zespół. Niewiadomą pozostaje też, jak postąpi szkoleniowiec bytowski Tomasz Mielewczyk, który ma możliwość sięgania po zawodników z III-ligowej kadry. Nie ukrywajmy, dla obserwatorów zmagań w okręgówce zwycięstwo debrzneńskich piłkarzy w niedzielnej konfrontacji stanowiłoby spore zaskoczenie. Jeśli jednak chcemy podźwignąć się wyżej w zestawieniu i oddalić od strefy spadkowej, starać się o punkty trzeba z każdym, również z ekipami z górnej połówki tabeli.