ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Czwarta wygrana najmłodszych 03.10.2010r.
Nie podlegającym dyskusji zwycięstwem 3:0 zakończyła się wyjazdowa konfrontacja juniorów młodszych z Uranią Udorpie. Debrznianie spokojnie pokonali rywali, inkasując czwarty komplet punktów w czwartym meczu sezonu 2010/2011.
Spotkanie rozgrywano przy słonecznej aurze, ale istotnym "przeciwnikiem" dla piłkarzy był porywisty wiatr, który w pierwszej połowie sprzyjał czerwono- niebieskim. Niemal natychmiast po gwizdku na rozpoczęcie rywalizacji uwidoczniła się spora przewaga gości. Defensywa udorpian radziła sobie z atakami MKS-u do 19 minuty. Wtedy po dośrodkowaniu z wolnego kapitana zespołu debrzneńskiego Mateusza Bucholca głową z ok. 10 metrów posłał piłkę do siatki Szymon Malmon. Strzelec pierwszego gola zrewanżował się koledze w 34 min., kiedy po solowej akcji wyłożył futbolówkę M. Bucholcowi, a ten płaskim strzałem umieścił ją w bramce. Do przerwy więc 2:0, a po zmianie stron ten sam obraz gry. Podopiecznym Pawła Władyczaka nie przeszkadzał nawet fakt gry pod wiatr i nadal zdecydowanie dominowali. W 48 min. w zamieszaniu podbramkowym piłka dotarła do rezerwowego w tym meczu Mariusza Góry, a "Maniek" minął obrońcę i uderzeniem po ziemi zdobył trzeciego gola. Ten sam zawodnik był bliski następnego trafienia w 52 min, ale trafił w poprzeczkę kończąc ładną akcję Krystianów: Ryhanycza i Szostka. Na tym emocje w zasadzie skończyły się. Urania, choć prezentowała ambitną postawę, nie była w stanie poważniej zagrozić bramce Michała Biszczanika. Nawet w sytuacji, kiedy od 57 minuty graliśmy w dziesiątkę po dwóch niepotrzebnych żółtych kartkach M. Bucholca. W drużynie MKS-u pojawił się kolejny debiutant. Całą drugą część meczu zagrał Jakub Dypolt. Przed naszą ekipą teraz trzecia z kolei potyczka poza Debrznem. W sobotę 9 października o godz.11.00. spotkamy się z Piastem Człuchów.

Urania Udorpie - MKS Debrzno 0:3 (0:2)
Gole: Szymon Malmon (19), Mateusz Bucholc (34), Mariusz Góra (48)
MKS: M. Biszczanik - Mikołajczyk (41 Dypolt), M. Bucholc, A. Biszczanik, Barczewski - Michał Walkiewicz (41 Szostek), Malmon (41 Góra), Guz, Pisuk - Ryhanycz, Szawarniak (75 Kaczmarek)