Rekord "Kluchy", jedenaście trafień MKS-u 11.09.2010r.
Drugie zwycięstwo w rundzie jesiennej odnieśli juniorzy starsi MKS-u gromiąc u siebie Orkan Gostkowo 11:1. Rywale nie stanowili właściwie żadnej przeszkody dla zespołu Pawła Władyczaka i od pierwszych sekund spotkania gra toczyła się na ich połowie.
Wydarzeniem dnia w kontekście historii ligowych występów czerwono-niebieskich w tej kategorii wiekowej był wyczyn Łukasza Klukowskiego, który aż siedmiokrotnie umieścił futbolówkę w bramce gości. Tym samym stał się samodzielnym rekordzistą klubu znad Debrzynki (wśród juniorów A), gdyż dotąd w jednym meczu o punkty najwięcej goli (po sześć) zdobywali Marcin Ryngwelski (18 maja 2002r., 23:0 z Unią Korzybie) i Przemysław Szczubiał (17 października 2009r., 14:0 z Lipniczanką Lipnica)... Co ciekawe, "Klucha" omal nie pokusił się o pobicie absolutnego rekordu, który należy w MKS-ie wciąż do Pawła Wegnera. Przypomnijmy, iż "Diabeł" w spotkaniu juniorów młodszych z Unią Korzybie (28 września 2002r., 22:0) strzelił 9 bramek! Klukowski zagrał jednak z Orkanem tylko 60 minut i został zmieniony. Oprócz festiwalu strzeleckiego tego piłkarza oglądaliśmy też dwa ładne trafienia głową Michała Obarzanka oraz efektowne gole Rafała Paliwody (znajdował się chyba na minimalnym spalonym) i Wojciecha Marczaka (precyzyjne uderzenie z lewej nogi). Na wyróżnienie zasłużyli także chociażby Adrian Kwaśniewski i Wojciech Taras, bardzo aktywni przez całe 90 minut. Honorową bramkę gostkowianie otrzymali w prezencie, gdy w 67 min. po rzucie wolnym powstało spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy i niefortunnie interweniował Alan Molenda, zaliczając "samobója". Ostatnie pół godziny debrznianie wyraźnie odpuścili, nie forsując już tak mocnego tempa gry. Stąd tylko jeden gol w tym okresie potyczki. Sportowa korzyść z takich konfrontacji jest w zasadzie znikoma, wobec ogromnej różnicy w umiejętnościach obydwu stron. Cieszmy się jednak z wygranej, boć to przecież nie wina zawodników debrzneńskich, że przeciwnicy zaprezentowali się tak, a nie inaczej.
W trzeciej serii zmierzymy się na wyjeździe z Sokołem Wyczechy. Początek rywalizacji 19 września o godz. 14.00.

MKS Debrzno - Orkan Gostkowo 11:1 (7:0)
Gole dla MKS-u: Łukasz Klukowski (2, 6, 13, 32, 36, 54, 60), Michał Obarzanek (12, 22), Rafał Paliwoda (49), Wojciech Marczak (90)
MKS: Lisewski - A.Molenda, W.Taras, Maślanyk, Obarzanek - Jadwidzic (46 Mulik), Olszewski, Kwaśniewski, Borzyszkowski (65 Smoliński) - Paliwoda, Klukowski (61 Marczak)