2:0 dla starszyzny... 25.06.2010r.
Andrzej Taras i Patryk Klejdysz wpisali się na listę strzelców w towarzyskim spotkaniu pomiędzy ekipami juniorów i seniorów MKS-u, będącym swoistym podsumowaniem zakończonego przed kilkoma dniami sezonu 2009/2010.
Rzecz oczywista najważniejsza w tej potyczce była dobra zabawa i możliwość posmakowania futbolu nie całkiem na serio. W przerwie meczu z rąk obecnego na stadionie Burmistrza Mirosława Buraka kończący wiek juniora piłkarze MKS-u Jakub Wołek, Wojciech Romanowski, Patryk Borkowski, Przemysław Szczubiał i Rafał Posert otrzymali pamiątkowe dyplomy przygotowane przez działaczy klubowych. Po emocjach sportowych zawodnicy obu zespołów, trenerzy, sympatycy klubu i członkowie zarządu udali się do debrzneńskiego kościoła na mszę świętą, którą odprawił ks. Piotr Kowalkowski, dla przypomnienia - wiosną 2008 roku zawodnik drużyny czerwono-niebieskich w rozgrywkach klasy okręgowej! Ostatnim (najdłużej trwającym...) punktem dnia (i nocy...) było spotkanie integracyjne nad jeziorem, przy ognisku i "małym co nieco", a ponieważ jednocześnie odbywała się tam miejska impreza świętojańska, to wspólnym śpiewom i tańcom w "rodzinie MKS-u" nie było końca...
Była też okazja do oficjalnego podziękowania Sylwestrowi Nylcowi i firmie "Sieć" za ufundowanie kompletu strojów dla ekipy seniorów. "Sylwa" zagrał w meczu, a następnie otrzymał okolicznościowy dyplom i szalik klubowy. Z kolei zawodnicy, którzy wywalczyli awans do okręgówki, zostali obdarowani płytami z fotograficzną dokumentacją minionej edycji, zawierającą około 800 zdjęć (!!!), opracowaną przez Roberta Białka. Dziękujemy za pomoc w organizacji czwartkowego świętowania Markowi Romańcowi, piekarni Małgorzaty Grochowina i Dariusza Szymanówki, cukierni "Angelika" Józefa Berendt, wędkarzom z Koła PZW w Debrznie oraz Panu Burmistrzowi.