Wyraźnie lepsi 06.06.2010r.
Mocno liczyliśmy na dobre wieści z Rzeczenicy i nie zawiedliśmy się. Juniorzy młodsi pokonali pewnie tamtejszego Drzewiarza 2:0 i zapewnili sobie miejsce na najniższym stopniu podium rozgrywek sezonu 2009/2010.
Debrznianie rozstrzygnęli kwestię końcowego rezultatu w pierwszej połowie, a kluczowe były wydarzenia między 19 a 21 minutą. Najpierw po rzucie rożnym próbował uderzać Maciej Maślanyk, piłka w zamieszaniu przed bramką gospodarzy trafiła do Mariusza Góry, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę dał czerwono-niebieskim prowadzenie. 120 sekund później drugiego gola zdobył Patryk Jaworski, mimo asysty obrońców kończąc składną akcję zespołu Pawła Władyczaka. To pierwszy gol "Jawora" w ligowych zmaganiach. Na tym... w zasadzie koniec większych emocji. Gospodarze nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Dawida Białasa, poza jedną dosłownie sytuacją z 72 minuty. Nasi nie forsowali z kolei jakiegoś oszałamiającego tempa, ale i tak stwarzali okazje na następne bramki. Bliski szczęścia był Maślanyk, ładnie uderzył z wolnego Krystian Olszewski, kilka okazji miał Szymon Malmon. Spokojnie dowieźliśmy satysfakcjonujący wynik, inkasując istotne trzy punkty. Do zakończenia sezonu pozostał tylko jeden mecz. W środę 9 czerwca o godz. 17.30 zagramy na własnym stadionie z Bytovią Bytów. Ta zaległa potyczka (przełożona z 17 kwietnia) zapowiada się ciekawie choćby z tego względu, że zmierzą się najlepszy atak ligi (Bytovia) z najlepszą defensywą (MKS). To szczególnie ważna konfrontacja dla gości, którzy walczą z Brdą Przechlewo o prymat w tabeli i prawo udziału w barażach o awans do Pomorskiej Ligi Juniorów B.

Drzewiarz Rzeczenica - MKS Debrzno 0:2 (0:2)
Bramki: Mariusz Góra (19), Patryk Jaworski (21)
MKS: Białas - Obarzanek, Maślanyk, M.Bucholc, Barczewski - Szostek, Mikołajczyk (66 Smoliński), Olszewski (41 Borzyszkowski), Góra, Jaworski (59 Szarek) - Malmon