Do jednej bramki 29.05.2010r.
Siedem goli zdobyli juniorzy starsi MKS-u w konfrontacji z jedną z dwóch najsłabszych drużyn rozgrywek. Granit nie stanowił realnej przeszkody dla debrznian i tylko niezbyt dobrej skuteczności czerwono-niebieskich koczalanie zawdzięczają, iż nie polegli jeszcze wyżej.
Wynik otworzył już w premierowej akcji spotkania Tomasz Sekta, który otrzymał piłkę na prawym skrzydle, podciągnął ją kilka metrów i wstrzelił (dośrodkował) na przedpole bramki gości. Futbolówka skręciła lekko i zaskoczyła nieporadnie interweniującego golkipera przyjezdnych. Zatem 1:0, a stoper wskazywał dopiero dwudziestą sekundę... W 4 minucie Wojciech Taras trafił po raz drugi, zaś tuż po zakończeniu pierwszego kwadransa rywalizacji Wojciech Marczak wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Patryku Klejdyszu. Rezultat do przerwy ustalił Klejdysz, skutecznie finalizując indywidualną akcję w 34 minucie. Po gwizdku na rozpoczęcie drugiej połowy znakomitą szansę na podwyższenie wyniku miał wprowadzony po przerwie Marcin Molenda. "Puyol" dopiął swego w 63 min, strzelając z bliska na 5:0. W samej końcówce trafili jeszcze wyróżniający się w całym meczu Adrian Kwaśniewski oraz po rzucie wolnym i wyraźnym błędzie bramkarza W. Taras. W 89 min. straciliśmy M.Molendę, który po starciu z golkiperem Granitu otrzymał czwartą żółtą kartkę w sezonie 2009/2010 i nie wystąpi w jednym spotkaniu. Po bardzo długiej przerwie zagrał w zespole Pawła Władyczaka Michał Birosz, który ostatni występ w MKS-ie zaliczył... 27 czerwca 2009 r. w rewanżowej potyczce barażowej o awans do Pomorskiej Ligi Juniorów A z Jantarem Ustka. Po raz pierwszy wiosną zagrał natomiast Grzegorz Jadwidzic. W Boże Ciało 3 czerwca o godz. 17.30. zmierzymy się na wyjeździe z Victorią Dąbrówka i będzie to zaległe spotkanie, planowane wcześniej na 27 marca.

MKS Debrzno - Granit Koczała 7:0 (4:0)
Bramki: Wojciech Taras (4, 87), Tomasz Sekta (1), Wojciech Marczak (16-k), Patryk Klejdysz (34), Marcin Molenda (63), Adrian Kwaśniewski (83)
MKS: Smoliński - Jadwidzic, Wałaszewski, Maślanyk, Kalek - Sekta, W.Taras, Birosz, Marczak (59 Posert) - Kwaśniewski, Klejdysz (46 M.Molenda)