Przeciętnie, lecz z punktami 15.05.2010r.
Juniorzy starsi zdobyli pierwsze ligowe punkty w rundzie wiosennej. MKS wygrał z Zorzą Słosinko 4:1 i choć nie zaprezentował olśniewającej dyspozycji, to zwycięstwo nie podlegało dyskusji.
Piłkarze rywalizowali w trudnych warunkach atmosferycznych, przy niskiej jak na maj temperaturze i na grząskim boisku po opadach deszczu. Debrznianie rozpoczęli źle, bo już w 3 min. po błędzie niezbyt dobrze spisującej się w całym spotkaniu defensywy straciliśmy po kontrze gola. Inna sprawa, że napastnik Zorzy był w tej sytuacji chyba na spalonym, ale jak to bywa na meczach młodzieży wobec braku arbitrów-asystentów związkowych rozstrzygnięcie takiego dylematu jest zwykle bardzo utrudnione. Czerwono-niebiescy szybko pozbierali sie po tej bramce i siedem minut później doprowadzili do remisu. Patryk Borkowski z bliska pokonał golkipera przyjezdnych. Przewaga zespołu Pawła Władyczaka rosła z minuty na minutę, ale problemem była kiepska skuteczność. W 20 min. wyręczyli nas goście, gdyż po dośrodkowaniu Przemysława Szczubiała niefortunnie interweniował jeden z obrońców Zorzy i kompletnie zaskoczył bramkarza strzelając gola samobójczego. Rezultat na 3:1 do przerwy ustalił Wojciech Marczak, choć tym razem pretensje o spalonego (też słuszne) mieli rywale. Po zmianie stron duża przewaga MKS-u, z rzadka przerywana próbami kontr ze strony ekipy ze Słosinka. W 76 min. czwartą bramkę zdobył Borkowski pieczętując wygraną naszej drużyny. Szans na następne trafienia było sporo, ale szwankowała precyzja w wykańczaniu akcji, a i murawa na stadionie miejskim tradycyjnie w tym nie pomagała...
Przed zespołem teraz zaległy mecz z liderem tabeli Koralem Dębnica. Spotkanie zostanie rozegrane w Debrznie 19 maja o godz. 17.00.

MKS Debrzno - Zorza Słosinko 4:1 (3:1)
Bramki dla MKS-u: Patryk Borkowski (10, 76), samobójcza (20), Wojciech Marczak (32)
MKS: Białas - Wołek, Wałaszewski, Maślanyk, Paliwoda (90 Posert) - Klejdysz (58 Małecki), W.Taras, Borkowski, Marczak (79 Sekta) - Kwaśniewski (36 M.Molenda), Szczubiał (46 Kalek)