Sokół pokonany 05.05.2010r.
W zaległym meczu derbowym juniorzy młodsi wygrali u siebie z Sokołem Wyczechy 2:0, wyprzedzając dzięki temu lokalnego rywala w tabeli. Debrznianie byli lepsi w tym spotkaniu, a swoją przewagę udokumentowali już w pierwszych 30 minutach rywalizacji.
Najpierw w 6 min. akcję Adriana Kwaśniewskiego i Wojciecha Marczaka skutecznie sfinalizował Szymon Malmon. Najlepszy snajper czerwono-niebieskich drugi raz dał znać o sobie w 26 min, kiedy to ładnym uderzeniem zza pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. Było zatem 2:0 i to jakby "uśpiło" czujność gospodarzy, którzy w końcówce pierwszej połowy dopuścili do kilku spięć pod bramką Dawida Białasa.
W drugiej części gra wyrównała się, obydwa zespoły usilnie dążyły do zmiany rezultatu, ale bez powodzenia. W sumie nie budzące wątpliwości zwycięstwo MKS-u i awans (na tę chwilę) na drugą pozycję w zestawieniu. Udanie zrewanżowaliśmy się ekipie z Wyczech za jesienne 2:3 na inaugurację sezonu. Paweł Władyczak dał szansę występu całej osiemnastce piłkarzy i każdy dołożył cegiełkę do korzystnego wyniku.
Przed drużyną teraz bardzo istotny dla układu tabeli mecz wyjazdowy z Brdą Przechlewo. Potyczkę z liderem zaplanowano na 9 maja o godz. 13.00. Ciekawostka do klubowych annałów: dopiero 5 maja (sic!) rozegraliśmy pierwszy ligowy mecz na własnym stadionie tej wiosny. Tak późnego rozpoczęcia sezonu w Debrznie nie było dotąd w całej historii MKS-u... Seniorzy na premierę na "domowym" obiekcie poczekają do najbliższej niedzieli, a juniorzy starsi aż do 12 maja!

MKS Debrzno - Sokół Wyczechy 2:0 (2:0)
Bramki: Szymon Malmon (6, 26)
MKS: Białas (63 Smoliński) - Obarzanek, Maślanyk, Jaworski (69 Borzyszkowski), M.Bucholc (69 Szarek) - Szostek (51 Małecki), Marczak, Olszewski (75 Michał Walkiewicz), Mulik (41 Góra) - Kwaśniewski, Malmon (75 M. Szwarc)