"Stala" z Korala nad Debrzynkę! 02.04.2010r.
To bez wątpienia największa niespodzianka zimowego okienka transferowego dotycząca naszego klubu. Dziś podpisano umowę wypożyczenia do MKS-u na rundę wiosenną sezonu 2009/10 Sebastiana Stalki, niespełna 24-letniego napastnika, ostatnio reprezentującego barwy dębnickiego czwartoligowca.
"Stala" nie jest postacią anonimową dla kibiców debrzneńskich, którzy kojarzą go choćby z występów w organizowanej przez czerwono-niebieskich lidze halowej. W edycji 2008/09 został uznany za najlepszego zawodnika imprezy, oraz wywalczył tytuł wicekróla snajperów (25 goli), a w tym roku zajął w tej prestiżowej klasyfikacji trzecią lokatę (34 trafienia).
Bardziej wnikliwi sympatycy futbolu pamiętają Sebastiana zapewne także z derbowego meczu MKS - Piast (0:1) z sezonu 2007/08, gdy strzelił zwycięską bramkę dla gości... pieczętując tym samym spadek naszego zespołu do klasy A. Od początku futbolowej przygody był związany z człuchowskim Piastem, a w lipcu 2009 roku został definitywnie transferowany do Korala Dębnica.
Oprócz rozgrywek na "normalnych" boiskach Stalka grał w przeszłości w lidze futsalu na szczeblu centralnym (II i III liga) w Red Devils Chojnice. Po zakończeniu rundy jesiennej obecnego sezonu pojawił się temat jego powrotu do Piasta, jednak działacze człuchowscy i dębniccy nie doszli do porozumienia. To stało się asumptem do podjęcia próby ściągnięcia piłkarza do Debrzna i ostatecznie zamysł udało się wcielić w życie. Pozyskanie Stalki wzmocni kadrę drużyny Mirosława Kisełyczki, a przede wszystkim zaostrzy rywalizację wśród napastników ekipy z Debrzna. Wiele wskazuje na to, że Sebastian zadebiutuje w barwach MKS-u w inaugurującym rundę rewanżową meczu z Sokołem Wyczechy 10 kwietnia.
Serdeczne podziękowania kierujemy w tym miejscu do osób, dzięki których pomocy transfer mógł zostać zrealizowany. O innych roszadach w kadrze debrznian poinformujemy wkrótce.