Dziesiąta "zakładówka" dla Dobrynki 09.03.2010r.
Jubileuszowa edycja mistrzostw zakładów pracy (i przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej zakończyła się zwycięstwem Dobrynki. Ekipa Tomasza Frieske po raz drugi uczestniczyła w naszej imprezie i po zaciętej rywalizacji z ZBR Powozińska Kiełpinek i obrońcami tytułu z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego okazała się najlepsza w stawce pięciu zespołów.
Decydujące dla losów walki o pierwszą lokatę było spotkanie nr 3 całego turnieju, w którym Dobrynka ograła 2:1 "budowlanych". To właśnie tych straconych punktów zabrakło później drużynie Pawła Wegnera, Ireneusza Nowaka i Piotra Binkiewicza by zwyciężyć w mistrzostwach. Szansę na szósty (!) triumf w historii zakładówki zaprzepaścił potem MOW, ulegając aż 3:7 ZBR-owi, z czego najbardziej ucieszyła się... Dobrynka, bo to był rezultat wręcz idealny dla Andrzeja Tarasa i spółki. Poniżej oczekiwań wypadli strażacy z OSP Debrzno, którzy zdobyli tylko jeden punkt, przegrywając nawet z najsłabszym personalnie (jak mogło się wydawać) Euromaszem Lipka. W tym roku zabrakło na starcie reprezentantów PPZ Przybkowo (za wyjątkiem siedzącego na ławce i dbającego o dobry humor uczestników Romana Szerląga...), dotąd uczestniczących w dziewięciu poprzednich odsłonach zakładowych zawodów. Tym samym jedynie MOW jest drużyną, która zagrała we wszystkich wydaniach mistrzostw. Dobrynka wygrała nie tylko klasyfikację drużynową, zgarnęła także dwie indywidualne nagrody. Najlepszym zawodnikiem wybrano Łukasza Dudzica, najlepszym bramkarzem natomiast Tomasza Szporlendowskiego. Królem strzelców został P. Wegner z ZBR-u. "Diabeł" zdobył siedem bramek, a rywalizacja o koronę najskuteczniejszego zawodnika była znacznie bardziej ciekawa niż w poprzednich latach. Przypomnijmy, że zakładową tabelę snajperów otwierał zwykle Sylwester Nylec, aż pięciokrotny triumfator tejże klasyfikacji, za każdym razem z ogromną przewagą nad resztą konkurentów. W tym roku Sylwek trafił jedynie 5 razy i został zdetronizowany przez znacznie młodszego kolegę.
Poniżej wyniki wszystkich meczów i strzelcy goli:

OSP - Dobrynka 1:2 (1:1)
P. Władyczak - S. Ziach, Ł. Dudzic

Euromasz - MOW 1:3 (1:2)
R. Kuchciak - B. Grochowina, M. Kisełyczka, A. Ginter

ZBR Powozińska - Dobrynka 1:2 (0:1)
A. Kowalski - Ł. Dudzic 2

OSP - MOW 1:1 (0:1)
P. Władyczak - M. Kisełyczka

Euromasz - ZBR Powozińska 1:9 (0:5)
R. Kuchciak - P. Binkiewicz 3, P. Wegner 3,  M. Ciurzyński 2, I. Nowak

MOW - Dobrynka 3:1 (2:1)