ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Bardzo długie przygotowania 02.01.2010r.
14 stycznia o godz. 19.30 zajęciami w hali Zespołu Szkół rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej seniorzy MKS-u. Czerwono-niebieskich czeka niezwykle długi okres treningów przed startem rundy rewanżowej.
Podopieczni Mirosława Kisełyczki będą się sposobić do ligowych potyczek niemal trzy miesiące, ponieważ inaugurację zmagań o punkty przewidziano dopiero na weekend 10/11 kwietnia, a więc już po Świętach Wielkanocnych! Cały terminarz zamieszczamy w innym miejscu. Tylko dwa razy w historii MKS-u zawodnicy zaczynali wiosenne gry jeszcze później. Było to w edycji 1992/93 w klasie B (grało zaledwie siedem drużyn, stąd pierwszy gwizdek zabrzmiał... 25 kwietnia) oraz w sezonie 1995/96 (14 kwietnia). Krytykowaliśmy kilka miesięcy temu decyzję o zmniejszeniu liczebności obu grup klasy A o łącznie cztery kluby, co oznacza 4 spotkania mniej w sezonie. Potrzeba zatem tylko 11 terminów na rozegranie ligi, stąd tak opóźniony jej początek. Z drugiej strony jest duża szansa na to, że przynajmniej warunki pogodowe okażą się odpowiednie i bez kłopotów będzie można rozegrać poszczególne kolejki. Zatem mamy taką sytuację w tej edycji: przygotowania potrwają prawie 3 miesiące, sama liga zaś jedynie dwa miesiące z "okładem". Na taki stan rzeczy wpłynął też zapewne fakt likwidacji baraży, czyli koniec sezonu można zaplanować odpowiednio późno. Tym razem będzie to 20 czerwca. Przed startem ligi czerwono-niebiescy sprawdzą formę w meczach sparingowych. Rozpoczniemy od wyjazdowej potyczki z Brdą Przechlewo (13 lutego, godz. 14.00.), a kolejne mecze kontrolne odbędą się wg następującego planu: 17 lutego o godz. 16.00. z Jednością Zakrzewo (wyjazd), 21 lutego o godz. 12.00. z Pogonią Łobżenica (u siebie), 28 lutego o godz. 12.00. z Kamionką Kamień Krajeński (wyjazd), 6 marca o godz. 14.00. z Piastem Człuchów (wyjazd), 10 marca o godz. 16.00 z Brdą Przechlewo (u siebie) i 14 marca o godz. 14.00. z Jednością Zakrzewo (u siebie). Ponadto wystąpimy w turnieju halowym w Człuchowie 6 lutego. Do "zagospodarowania" pozostają jeszcze dwa terminy, tj. 20/21 marca i 27/28 marca.
Za wcześnie na jednoznaczną informację o ewentualnych roszadach w kadrze drużyny seniorskiej. Pewne jest jedynie, iż wraca do MKS-u po okresie wypożyczenia do Czarnych Czarne Patryk Klejdysz. Także od 1 stycznia formalnie z powrotem naszym zawodnikiem jest Piotr Staniol, ale na tę chwilę nie wiadomo czy podejmie grę w debrzneńskim klubie. Zamiar odejścia z drużyny zgłosił natomiast Grzegorz Wirkus. W tym samym terminie co najstarszym zespołom (10/11 kwietnia) Podokręg Słupski zaplanował początek rozgrywek klasy okręgowej juniorów młodszych. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja z juniorami starszymi, którzy zaczną boje o punkty dwa tygodnie wcześniej, czyli w weekend 27/28 marca. O wznowieniu treningów młodzieży poinformujemy osobno. Juniorzy starsi zagrają 27 lutego sparing z Krajną w Sławianowie.

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::