Interesująco od początku 07.12.2009r.
Tak ekscytującej inauguracji sezonu halowego w historii debrzneńskiej ligi chyba jeszcze nie było. O każdym z dziesięciu rozegranych spotkań można powiedzieć, że było interesujące i zacięte, w żadnym z nich nie oglądaliśmy gry "do jednej bramki".
To bardzo dobry objaw, ponieważ oznacza, że rozgrywki w tym sezonie będą bardziej wyrównane i przez to nieprzewidywalne. Decydujący wpływ na taki stan rzeczy mają składy poszczególnych zespołów. Próżno tym razem szukać "dream teamów", czyli ekip wyraźnie przewyższających poziomem gry pozostałe drużyny. Trudno było na przykład sądzić, iż to w meczu wicemistrza i mistrza z sezonu 2008/2009 padnie najwięcej bramek. Salos pokonał Ogrodową/Gama 8:6 po konfrontacji, w której obie strony nastawiły się na ofensywę, co w połączeniu z bardzo przeciętną postawą obydwu bramkarzy przyniosło grad goli. To była pierwsza porażka ubiegłorocznych triumfatorów "halówki" od... 23 miesięcy. 6 stycznia 2008 r. ulegli oni zespołowi Joga Bonito 4:7 i od tej pory zanotowali passę osiemnastu ligowych potyczek bez przegranej! Oprócz Salosu (który w ostatniej chwili "wyrwał" wygraną Marconi Myśligoszcz) komplet oczek po dwóch seriach mają jeszcze tylko Meble/Szufrajda Dębnica i ZBR Powozińska Kiełpinek. Dobry start zanotował zdecydowanie najsłabszy zespół poprzedniej edycji Dobrynka Debrzno Wieś. Cztery "oczka" na inaugurację to niezły prognostyk na przyszłość. Ciekawostką pierwszego weekendu sezonu był występ w bramce Gromu Stanisławka Radosława Kucia, piłkarza Arki Gdynia, ostatnio grającego na wypożyczeniu w drugoligowej Olimpii Elbląg.
13 grudnia od godz. 14.00 następne dwie kolejki rozgrywek. Już w pierwszym meczu zmierzą się drużyny mające w swoim dorobku po 6 punktów, czyli Meble/Szufrajda i ZBR Powozińska. W innych parach także będzie ciekawie, zapraszamy zatem po raz kolejny kibiców halowej piłki nożnej do śledzenia zmagań zawodników.