Pieczęć "Wyrostka" 15.11.2009r.
Juniorzy starsi jako ostatni zakończyli rozgrywki ligowe w rundzie jesiennej. Debrznianie udali się na mecz wyjazdowy do Gostkowa z jasnym zamiarem przywiezienia trzech punktów i cel ostatecznie osiągnęli, lecz nie bez kłopotów.
Zespół MKS-u zagrał bez pauzującego za czerwoną kartkę sprzed tygodnia Macieja Maślanyka, w składzie zabrakło również kilku innych piłkarzy. Mocno widoczny był brak między słupkami bramki Dawida Białasa. Zastępujący go Robert Wysocki nie ustrzegł się kilku istotnych błędów, co miał również wpływ na przebieg spotkania. Szansę występu otrzymali wyróżniający się zawodnicy z ekipy juniorów młodszych: Mateusz Bucholc, Patryk Jaworski, Krystian Olszewski i Szymon Malmon. Do przerwy mieliśmy nadspodziewanie duże problemy na wyboistej murawie stadionu Orkana. Miejscowi prowadzili 2:0, a następnie 3:1! Gole zdobywali w 12, 25 i 31 minucie. Posiadaliśmy sporą przewagę w polu, lecz brakowało dokładności w rozegraniu piłki, a także precyzji pod bramką gospodarzy. Na szczęście opanowaliśmy sytuację i trafienia Przemysława Szczubiała (2) i Tomasza Sekty pozwoliły schodzić na przerwę z wynikiem remisowym. Siedem minut po zmianie stron wcelował na 4:3 Marcin Molenda. W jednej akcji napastnik debrzneński jednocześnie zirytował i... niemalże zachwycił, gdy najpierw w idealnej sytuacji zwlekał ze strzałem, a następnie zdobył jednak gola uderzając z prawie zerowego kąta! Kolejne minuty to dążenie obydwu stron do zmiany wyniku. Lepsze okazje mieli czerwono-niebiescy, ale znowu nie grzeszyliśmy precyzją. Jakiekolwiek wątpliwości co do końcowego rezultatu rozwiał Wojciech Taras w 89 minucie. "Wyrostek" przelobował golkipera miejscowych strzałem z okolic... linii środkowej. Przypieczętował w ten sposób z trudem wywalczone zwycięstwo swojej drużyny. Niełatwa z wielu względów runda poza nami. Piąta pozycja w tabeli to biorąc pod uwagę problemy kadrowe zespołu Pawła Władyczaka przyzwoite osiągnięcie. Na kolejne mecze o punkty trzeba poczekać kilka miesięcy.

Orkan Gostkowo - MKS Debrzno 3:5 (3:3)
Bramki dla MKS-u: Przemysław Szczubiał (28, 35), Tomasz Sekta (40), Marcin Molenda (52), Wojciech Taras (89)
MKS: Robert Wysocki - Wołek, M.Bucholc (86 Obarzanek), Jaworski (46 Olszewski), Małecki (79 Szymaniak) - Jadwidzic (73 Posert), Marczak, W.Taras, Sekta (46 Malmon) - Szczubiał, M.Molenda