ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Błąd za błędem 07.11.2009r.
Zupełnie nie udał się ostatni w roku 2009 występ przed własną publicznością juniorom starszym MKS-u. Ulegliśmy Uranii Udorpie 1:5, a rozmiary porażki są pokłosiem szeregu błędów w grze defensywnej, jakie popełnili w tym spotkaniu czerwono niebiescy.
Była to w praktyce konfrontacja o czwartą lokatę w tabeli. Po trzech wygranych z rzędu mocno liczyliśmy na kolejne punkty, chociaż goście, trzeba to przyznać, prezentują się solidnie od pierwszej kolejki. Tak samo zagrali w Debrznie mimo, że przyjechali w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. Obraz gry był właściwie przez 90 minut niezmienny - my mieliśmy lekką przewagę, częściej byliśmy w posiadaniu futbolówki, ale ataki udorpian były znacznie groźniejsze. W 11 min. Wojciech Taras dobrze obsłużył Wojciecha Romanowskiego, ale w dogodnej sytuacji pomocnik MKS-u nieznacznie przestrzelił. Niestety, pierwszy poważny błąd w obronie debrzneńskiej zakończył się w 19 min. utratą bramki. W 31 min. wyrównał Marcin Molenda. "Puyol" otrzymał podanie od Romanowskiego i choć bardzo długo składał się do strzału będąc już w polu karnym, to jednak zdołał umieścić piłkę w siatce. W 38 min. siły wyrównały się. Maciej Maślanyk sfaulował wychodzącego na czystą pozycję rywala i arbiter musiał wyciągnąć czerwoną kartkę za "akcję ratunkową". Decydujące dla ostatecznego rezultatu potyczki były ostatnia akcja I połowy i początkowe minuty drugiej. W 45 i 48 min. "dostaliśmy" dwa ciosy po szkolnych pomyłkach defensywy i w zasadzie było "po meczu" Grający na dużym luzie piłkarze Uranii dołożyli jeszcze dwa gole w 53 oraz 68 minucie i skończyło się ich wyraźnym triumfem. Cóż, ten mecz kompletnie nie udał się podopiecznym Pawła Władyczaka. Ostatni raz pięć goli na własnym boisku w tej kategorii wiekowej straciliśmy... 19 maja 2007 r., gdy przegraliśmy 2:5 z Czarnymi Czarne.
W niedzielę 15 listopada o godz. 14.00 rozegramy mecz kończący I rundę sezonu 2009/2010, w Gostkowie z Orkanem.

MKS Debrzno - Urania Udorpie 1:5 (1:2)
Bramka dla MKS-u: Marcin Molenda (31)
MKS: Białas - Wołek, Maślanyk, W.Taras, Jadwidzic - Sekta, Marczak, Bronowicki, Romanowski (67 Posert) - Szczubiał, M.Molenda