Sprawiedliwy podział punktów 24.10.2009r.
1:1 juniorów młodszych w derbowej potyczce w Człuchowie to rezultat raczej odpowiadający wydarzeniom boiskowym. Obydwa zespoły zagrały ciekawy mecz, w którym było sporo walki i determinacji.
Zarówno Piast, jak i czerwono-niebiescy byli zainteresowani zwycięstwem, co sprawiło, że do końca oglądaliśmy interesującą rywalizację. W I odsłonie najlepszą okazję na gola mieliśmy w 19 minucie. Bardzo aktywnie grający Adrian Kwaśniewski przedarł się prawym skrzydłem, dokładnie dograł do nadbiegającego przed bramkę człuchowian Mariusza Góry, ale "Maniek" nieczysto trafił futbolówkę i bramkarz gospodarzy Piotr Kamowski zdołał obronić. Golkiper Piasta był zresztą wyróżniającą się postacią zawodów. Rywale w 27 min. mieli znakomitą szansę na objęcie prowadzenia. Arbiter podyktował rzut karny za rękę Arkadiusza Borzyszkowskiego, lecz na nasze szczęście Michał Biszczanik znakomicie wybronił strzał Mateusza Wijaty. Brawo! Wszystko co najważniejsze w tej konfrontacji wydarzyło się kilkanaście minut po zmianie stron. Najpierw w 48 min. zrobiło się 1:0 dla naszego zespołu. Kwaśniewski zagrał górną piłkę z głębi pola w kierunku pola karnego Piasta, a walczący o nią z Szymonem Malmonem miejscowy obrońca Kamil Górski głową skierował ją do swojej bramki obok wychodzącego Kamowskiego. Klasyczny gol samobójczy. Cieszyliśmy się zaledwie 120 sekund, ponieważ w 50 min. uderzeniem z ok. 20 metrów wyrównał Rafał Wegner. M.Biszczanik tym razem nie popisał się i bramka obciąża nieco jego konto. Zakończyło się polubownym rozstrzygnięciem, chociaż trzeba przyznać, że w ostatnich fragmentach rywalizacji bliżsi drugiego trafienia byli człuchowianie.
To był przedostatni mecz MKS-u w rundzie jesiennej. Tę część sezonu zakończymy w sobotę 7 listopada, o godz. 13.30 spotkaniem na własnym boisku z Drzewiarzem Rzeczenica.

Piast Człuchów - MKS Debrzno 1:1 (0:0)
Bramka dla MKS-u: samobójcza (48)
MKS: M.Biszczanik - Obarzanek, M.Bucholc, Jaworski, B. Bucholc - Szostek (62 A. Molenda), Olszewski, Borzyszkowski (41 Mazur), Kwaśniewski - Malmon, Góra (41 Michał Walkiewicz)