Szkoda... 03.10.2009r.
Dobrze spisujący się w rundzie jesiennej juniorzy młodsi MKS-u nie dali rady liderowi rozgrywek, przegrywając u siebie z Brdą Przechlewo 0:1.
Bardziej sprawiedliwy w tej potyczce byłby rezultat remisowy, ale goście potrafili raz skierować piłkę do debrzneńskiej bramki i wywieźli z Debrzna cenne punkty. Mecz przez całe 80 minut miał bardzo wyrównany przebieg, a żadna ze stron nie stworzyła zbyt dużej liczby klarownych okazji na gole. My najbliżej szczęścia byliśmy za sprawą Krystiana Olszewskiego (w I połowie otrzymał dobre podanie, wbiegł w pole karne, ale pospieszył się ze strzałem) i Adriana Kwaśniewskiego (w końcowych fragmentach spotkania przeprowadził solowy rajd, lecz bramkarz gości zdołał przechwycić wypuszczoną zbyt mocno futbolówkę). Decydujące o porażce trafienie padło tuż przed gwizdkiem na przerwę, w 39 minucie. Jeden z rywali uderzył piłkę zza pola karnego, Michał Biszczanik nie zdołał jej opanować i był bezradny wobec dobitki. Nieco słabiej niż w poprzednich konfrontacjach prezentowaliśmy się w środku pola, gdzie tradycyjnie operowali Patryk Mazur i Olszewski. Mimo wysiłków i włożenia dużej ambicji w grę w II połowie czerwono-niebiescy nie zdołali odrobić strat.
Szansa na odzyskanie dobrych humorów nadarzy się w sobotę 10 października o godz. 11.00, gdy zagramy na wyjeździe z Uranią Udorpie.

MKS Debrzno - Brda Przechlewo 0:1 (0:1)
M.Biszczanik - Obarzanek, Kwaśniewski, Jaworski, Borzyszkowski (72 Szarek) - Szostek, Mazur (72 A.Molenda), Olszewski, M.Bucholc - Malmon, Smoliński (41 Góra)