Blisko finału 12.08.2009r.
Czwarta lokata przypadła w udziale juniorom MKS-u w letnim turnieju towarzyskim w Pile. Czerwono-niebiescy byli o krok od spotkania finałowego, tracąc w nim miejsce w ostatnich sekundach drugiego meczu w grupie.
Do zawodów rozgrywanych na stadionie pilskiej "Gwardii" przystąpiło ostatecznie siedem drużyn, zamiast awizowanych wcześniej sześciu. W zapowiedzi imprezy pisaliśmy o Leśniku Margonin i Orle Wałcz, które to ekipy zostały zastąpione przez Koronę Dębno, Wspólnych Różewo i Koronę Człopa. Błyskawiczne konfrontacje w grupach (2 razy 15 minut) w dużym upale wyłoniły finalistów. W pierwszej, czterozespołowej, dominowała Krajna Sławianowo. Beniaminek Wielkopolskiej Ligi Juniorów grał najładniejszy futbol i choć nie wygrywał zdecydowanie, to jednak bez większych problemów zajął pierwszą pozycję i wywalczył przepustkę do decydującego spotkania. W naszej grupie wygrał Sokół Szamocin, z którym MKS zremisował bezbramkowo. Debrznianie w drugiej potyczce prowadzili z Różewem na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem 3:1, ale błędy w obronie okazały się bardzo kosztowne. W tym meczu dwukrotnie trafił głową Wojciech Marczak, po dośrodkowaniach z rzutów rożnych Tomasza Sekty. Trzecie trafienie dołożył Przemysław Szczubiał, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na nim samym. "Heski" uczcił w ładny sposób swoje osiemnaste urodziny, a od organizatorów turnieju otrzymał pamiątkową piłkę, dla wyróżniającego się zawodnika MKS-u.
Zostaliśmy sklasyfikowani na IV miejscu, chociaż o lokatę "na pudle" wicemistrzowie grup mieli rywalizować w konkursie "jedenastek". Uznano jednak, że trzecie miejsce należy się Koronie Człopa, która zgromadziła więcej punktów od MKS-u. Zgadza się, lecz uczyniła to przecież w aż 3 spotkaniach... Nie było to nazbyt fortunne rozwiązanie. To tak na marginesie, bo samą imprezę należy uznać za udany sprawdzian przed nowym sezonem piłkarskim.

Wyniki:

Grupa I
Krajna - Korona Cz. 1:1
Polonia - Korona D. 1:1
Krajna - Korona D. 1:0
Polonia - Korona Cz. 0:0
Polonia - Krajna 0:1
Korona Cz. - Korona D. 4:0

1. Krajna Sławianowo 7 3-1
2. Korona Człopa       5 5-1
3. TP Polonia Piła       2 1-2
4. Korona Dębno       1 1-6