Trening "jedenastek" 25.07.2009r.
VIII turniej piłki nożnej seniorów o Puchar Prezesa KS "Pogoń" Łobżenica zakończył się podwójnym triumfem gospodarzy. Obydwa miejscowe zespoły rozstrzygnęły na swoją korzyść mecze półfinałowe i spotkały się w decydującej o I lokacie konfrontacji.
Pierwszy team "Pogoni" pokonał drugi aż 6:0 po jednostronnym spotkaniu. MKS zaprezentował w Łobżenicy solidną grę, remisując obydwie turniejowe potyczki. Początek meczu z gospodarzami to zdecydowana dominacja rywali, którzy zepchnęli czerwono-niebieskich do głębokiej momentami defensywy. Z czasem obraz rywalizacji wyrównał się, debrznianie stworzyli dwie groźne okazje na zdobycie prowadzenia. W 17 min. po zagraniu Krzysztofa Orlikowskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Bartłomiej Janiak, natomiast w 41 min. Paweł Władyczak uderzył z narożnika pola karnego i piłka po dotknięciu jej przez golkipera po słupku powędrowała na rzut rożny. Sędzia, wobec nierozstrzygniętego rezultatu, zarządził rzuty karne. Dziewięciu wykonawców jedenastek" uczyniło to bez problemów, na sam koniec pomylił się Grzegorz Dudek (strzał w bramkarza) i w ten sposób to pogoniści dostali się do finału. Dużo emocji przyniosła potyczka o III pozycję, z Dębem Potulice. Właściwie przez całą godzinę (wszystkie gry turnieju trwały 2 razy 30 minut) MKS posiadał sporą przewagę, ale graliśmy bardzo nieskutecznie. Do przerwy debrznianie wygrywali 1:0 po główce z najbliższej odległości Bartłomieja Janiaka (ładna asysta Kamila Siega). Niespodziewanie w 37 min. Bartosz Wieprzkowski wyrównał, ale w odpowiedzi dość szybko uzyskaliśmy dwubramkowe prowadzenie. Najpierw będący w dobrej dyspozycji od początku przygotowań Sieg przelobował golkipera Dębu (futbolówka odbiła się jeszcze od słupka), a potem celnym strzałem zakończył solowy rajd Piotr Tojza. 3:1 i... nie koniec wrażeń. W dwie (sic!) minuty straciliśmy dwie bramki po szkolnych wręcz błędach defensywy i ponownie przyszło naszej ekipie wykonywać karne. Tym razem z pozytywnym skutkiem. Dwa razy pojedynki z potuliczanami wygrał spisujący się bez zarzutu w całych zawodach Robert Rutyna. Z naszej strony pomylił się Janiak (nie trafił w bramkę), a decydującą jedenastkę bezbłędnie wykonał Tomasz Łopieński. Trener Grzegorz Apryas miał do dyspozycji szesnastu zawodników, w tym debiutanta Piotra Madaja, który w sezonie 2008/2009 znajdował się w szerokiej kadrze Korala Dębnica.
Kolejny sprawdzian to jednocześnie ostatni z trzech towarzyskich turniejów. 2 sierpnia na własnym boisku rozegramy tradycyjny "Puchar Lata". Zapraszamy kibiców na Stadion Miejski o godz. 11.00.

Półfinały:
Pogoń Łobżenica - MKS Debrzno 0:0 k. 5:4

Karne: 1:0 Artur Olenderek, 1:1 Andrzej Taras, 2:1 Wojciech Cichy, 2:2 Kamil Sieg, 3:2 Krzysztof Szymczak, 3:3 Paweł Władyczak, 4:3 Bartłomiej Garczarek, 4:4 Bartłomiej Janiak, 5:4 Rafał Sonnenberg, 5:4 Grzegorz Dudek (bramkarz obronił)

MKS: Rutyna - Dudek, Taras, Ł.Jażdżewski, A. Wałaszewski (31 Łopieński) - Orlikowski (31 Cabaj, 49 Ł.Dudzic), Władyczak, K.Dudzic (57 Seryca), Sieg - Tojza, B.Janiak (55 Madaj)

Pogoń II Łobżenica - Dąb Potulice 3:0 (1:0)

O III miejsce:
MKS - Dąb 3:3 (1:0) k. 4:3

Bramki: Bartłomiej Janiak (12), Kamil Sieg (41), Piotr Tojza (46) - Bartosz Wieprzkowski (37, 47), Karol Stramol (48)

Karne: 0:1 Bartosz Wieprzkowski, 1:1 Andrzej Taras, 1:2 Piotr Ksobiak, 2:2 Kamil Sieg, 2:2 Patryk Kierzek (Rutyna obronił), 3:2 Paweł Władyczak, 3:3 Patryk Markowicz, 3:3 Bartłomiej Janiak (nie trafił w bramkę), 3:3 Filip Ciszewski (Rutyna obronił), 4:3 Tomasz Łopieński

MKS: Rutyna - Łopieński (47 Madaj), Taras, Ł.Jażdżewski, Dudek (45 Ł.Dudzic) - Orlikowski (31 Seryca), Władyczak, K.Dudzic, Sieg - Tojza, B.Janiak

Finał:
Pogoń - Pogoń II 6:0 (2:0)