ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Najlepsza Brda i... Władyczak 19.07.2009r.
XXXI turniej piłki nożnej seniorów o Puchar Wójta Gminy Przechlewo to był pierwszy sprawdzian zawodników MKS-u sposobiących się do nowego sezonu. Impreza wypadła dla czerwono-niebieskich przyzwoicie i na ten moment można być umiarkowanie zadowolonym z dyspozycji zespołu.
Do Przechlewa pojechało 16 debrznian, a w składzie znaleźli się m.in. dwaj debiutanci, Bartłomiej Janiak i Wojciech Cabaj. Pierwszy z nich wiosną 2009 r. reprezentował barwy Piasta Człuchów, a wcześniej przez kilka lat Juve Uniechów. Cabaj natomiast to wychowanek Piasta, ostatnio miał dłuższą przerwę w grze, posiada status wolnego zawodnika. Obaj mają po 22 lata. MKS stoczył trzy wyrównane boje z każdym z turniejowych rywali, ostatecznie minimalnie ulegając gospodarzom i remisując z Granitem i Iskrą. Z pewnością należy podkreślić postawę Pawła Władyczaka, którego dobrą grę (zaakcentowaną także "filmową" bramką z Granitem) dostrzegli również organizatorzy wyróżniając kapitana MKS-u statuetką dla najlepszego zawodnika imprezy. Bardzo aktywny z przodu był Piotr Tojza, który zdobył gola w konfrontacji z Brdą i kilka razy w pozostałych dwóch spotkaniach dochodził do dogodnych pozycji strzeleckich. Jak zwykle dobrze prezentował się Andrzej Taras, m.in. zaliczając efektowne trafienie w spotkaniu z Granitem po akcji Tojzy. Mecz z Iskrą to z kolei ogrom pracy Kamila Siega (gol, potem uderzenie w słupek) oraz Krzysztofa Dudzica, który dwa razy ofiarnymi interwencjami w obronie uchronił drużynę przed stratą bramki.
Turniej, którego pomysłodawcą przed laty był Ś.P. Wójt Przechlewa i zarazem prezes Brdy Mirosław Maszczak, ze względu na kiepską pogodę nie cieszył się tym razem niestety zbyt dużym zainteresowaniem kibiców. MKS uczestniczył w tej pożytecznej szkoleniowo imprezie piąty raz w historii. Poprzednio braliśmy udział w przechlewskich zmaganiach w latach 1994-1997, zdobywając w debiutanckim starcie pierwszą lokatę. Tylko dwaj piłkarze debrzneńscy pamiętają tamte lata. Pierwszy to Mirosław Kisełyczka, który uczestniczył w zawodach w 1994 i 1995 r., drugim jest... Grzegorz Wirkus. Rzecz jasna "Wirus" wtedy reprezentował Brdę, a teraz zaliczył występ szczególny, bo przeciwko macierzystemu klubowi, w którym spędził (bagatela!) niespełna... 25 lat!!!

WYNIKI:

Brda - MKS 2:1 (1:1)
Szymon Czarnotta (5), Tomasz Kolberg (29) - Piotr Tojza (17)

MKS: Rutyna - Taras, Wirkus, Ł.Jażdżewski (21 Cabaj), A.Wałaszewski (31 Seryca) - Płóciennik, Władyczak, Kisełyczka (29 K.Dudzic), Sieg (30 Orlikowski) - Tojza, B.Janiak

Granit - Iskra 1:2 (1:0)
Tomasz Gąsecki - Mirosław Gnat, Tomasz Gwóźdź

Brda - Iskra 2:0 (1:0)
Michał Król, Szymon Czarnotta

MKS - Granit 2:2 (1:1)
Andrzej Taras (9), Paweł Władyczak (21) - Tomasz Gąsecki (16, 26)

MKS: Paciorek - Taras, Wirkus, Ł.Jażdżewski, A.Wałaszewski - Płóciennik (28 Seryca), Władyczak, Kisełyczka (29 K.Dudzic), Sieg (30 Orlikowski) - Tojza, B.Janiak (32 Cabaj)

MKS - Iskra 1:1 (0:0)
Kamil Sieg (30) - Tomasz Perlik (21)

MKS: Rutyna - Płóciennik (30 Orlikowski), Wirkus, K.Dudzic, A.Wałaszewski (31 Seryca) - Taras, Władyczak, Ł.Jażdżewski (25 Kisełyczka), Sieg - Tojza (38 Cabaj), B.Janiak

Brda - Granit 6:0 (4:0)
Krzysztof Szymański 4, Dariusz Szopiński, Marcin Łopusiński

TABELA:

1. Brda Przechlewo 9 10:1
2. Iskra Dretyń       4 3:4
3. MKS Debrzno      2 4:5
4. Granit Koczała     1 3:10

Najlepszy zawodnik: Paweł Władyczak (MKS)
Król strzelców: Krzysztof Szymański (Brda - 4 bramki)
Najlepszy bramkarz: Kamil Celiński (Brda)

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::