ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Młodzież poznała rywali 18.07.2009r.
Komisja Gier Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dokonała podziału na grupy rozgrywek klasy okręgowej juniorów starszych (A) i młodszych (B) na sezon 2009/2010. Tym samym swoich przeciwników na najbliższe miesiące poznali czerwono-niebiescy z Debrzna.
Rozgrywki juniorów starszych będą się toczyć w trzech grupach (poprzednio cztery) liczących po 12 zespołów każda. Przypomnijmy, że w zakończonej w czerwcu edycji 2008/2009 debrznianie rywalizowali w stawce 11 klubów. W nowym sezonie MKS napotka znane już ekipy Korala Dębnica, Brdy Przechlewo, Uranii Udorpie, Zorzy Słosinko, Lipniczanki Lipnica, Orkana Gostkowo i Granitu Koczała. Ponadto zmierzymy się z Piastem Człuchów (spadkowicz z Pomorskiej Ligi Juniorów po wycofaniu się w trakcie sezonu), Czarnymi Czarne (po rocznej przerwie ponownie zgłoszeni), Startem Miastko (przeniesieni z innej grupy) i zupełnymi nowicjuszami ligowymi z Victorii Dąbrówka. Małe zaskoczenie budzi fakt umieszczenia Bytovii Bytów w grupie I, zwykle przecież graliśmy z ekipą bytowską. Zabraknie w rozgrywkach juniorów starszych Drzewiarza Rzeczenica, Kaszubii Studzienice i Sokoła Wyczechy. Wszystkie te kluby zgłosiły tym razem drużynę do ligi juniorów młodszych. Tam, podobnie jak w ubiegłym sezonie zagra 17 zespołów w dwóch grupach. Ta "debrzneńska" składa się z 9 klubów, a rywalami MKS-u oprócz wspomnianych Drzewiarza, Kaszubii i Sokoła będą Koral Dębnica, Piast Człuchów, Brda Przechlewo, Start Miastko i debiutant w tej kategorii wiekowej - Urania Udorpie. W porównaniu z edycją 2008/2009 nie ma w tej grupie Czarnych Czarne, Unii Korzybie, Myśliwca Tuchomie i nade wszystko Kolejarza Chojnice, który awansował do Pomorskiej Ligi Juniorów po rezygnacji z promocji klasę wyżej dwóch finalistów sezonu, czyli Jantara/Żaków 98 Ustka i Brdy Przechlewo.
Runda jesienna rozpocznie się 29/30 sierpnia (juniorzy starsi) oraz 5/6 września (juniorzy młodsi). Debrznianie wznowią treningi na początku sierpnia. Kluczową kwestią pozostaje obsada stanowiska szkoleniowca obydwu grup juniorskich w MKS-ie, gdyż prowadzący zespoły przez minione dwa lata Mirosław Kisełyczka zrezygnował niestety z pełnionej funkcji. Nazwisko nowego trenera powinno być znane na początku przyszłego tygodnia.

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::