Długie przygotowania seniorów 15.07.2009r.
Ponad sześć tygodni potrwają przygotowania drużyny seniorów MKS Debrzno do rozgrywek nowego sezonu 2009/2010. Tak długi okres spowodowany jest decyzją Komisji Gier związku wyznaczającą inaugurację mistrzowskich zmagań w klasie A dopiero na ostatni weekend sierpnia.
Czerwono-niebiescy wznowili treningi 14 lipca, a zespołem nadal opiekuje się Grzegorz Apryas. Za wcześnie by pisać o jakichkolwiek roszadach w kadrze I drużyny, możemy natomiast poinformować jakie sprawdziany czekają debrznian na drodze do pierwszego spotkania o punkty. Zespół będzie się sposobił do ligi uczestnicząc w aż trzech turniejach. 19 lipca (godz. 11.00) udamy się do Przechlewa na tradycyjną imprezę o Puchar Wójta Gminy. Oprócz gospodarzy (spadkowicz z IV ligi) i MKS-u zagrają tam beniaminek klasy okręgowej i niedawny rywal debrznian Granit Koczała, a także przyszły przeciwnik naszej drużyny, spadkowicz z okręgówki Iskra Dretyń. 25 lipca o godz. 15.00 wystąpimy w VIII turnieju o puchar Prezesa KS "Pogoń" Łobżenica. Miejscowi (siódmy klub pilskiej klasy okręgowej 2008/2009) desygnują na zawody dwie ekipy, a oprócz tego zmierzymy się tam jeszcze z Dębem Potulice (piąta lokata w kujawsko-pomorskiej klasie A). Niedziela 2 sierpnia to jedenasty już turniej o "Puchar Lata" w Debrznie, do którego zaprosiliśmy tym razem Jedność Zakrzewo (ósma pozycja w pilskiej klasie A w ubiegłej edycji), Gwiazdę Sypniewo (dziewiąty zespół kujawsko-pomorskiej klasy A) i Sokół Wyczechy, z którym MKS rywalizuje na co dzień w lidze. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00. Po sporej dawce turniejowych emocji debrzneńscy futboliści rozegrają jeszcze trzy gry kontrolne. 9 sierpnia na wyjeździe z Gwiazdą Sypniewo, 16 sierpnia w Zakrzewie z Jednością i 23 sierpnia u siebie z Drzewiarzem Rzeczenica. Wszystkie te konfrontacje zaplanowano na godzinę 17.00. 29/30 sierpnia to termin inauguracji ligi, czekamy z niecierpliwością na opublikowanie przez Komisję Gier "rozkładu jazdy" rundy jesiennej.