ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Wiadomo z kim zagramy 14.07.2009r.
Komisja Gier Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ogłosiła składy poszczególnych grup wszystkich klas rozgrywkowych na sezon 2009/2010.
Niezwykle interesująco zapowiada się rywalizacja w klasie okręgowej, do której trafiło aż trzech spadkowiczów z IV ligi: Pogoń Lębork, Polonez Bobrowniki i Brda Przechlewo. Ponadto wystąpią w niej: Jantar Ustka, Karol Pęplino, Bytovia II Bytów, Echo Biesowice, Piast Człuchów, Sparta Sycewice, Chrobry Charbrowo (siedmiu uczestników rozgrywek edycji 2008/2009). Stawkę uzupełniają czterej beniaminkowie. Bezpośredni awans uzyskały ekipy Granitu Koczała (pierwszy raz w historii) i Diamentu Trzebielino (powrót po wielu latach), po barażach natomiast absolutni nowicjusze na tym szczeblu Urania Udorpie i Anioły Garczegorze.
Równie ciekawie powinny przebiegać zmagania w klasie A, bardziej interesujące kibiców w Debrznie. Związek podtrzymał decyzję sprzed roku (mimo pism kierowanych w tej sprawie przez wiele klubów, w tym MKS) o zredukowaniu liczebności obydwu grup "Serie A" z 14 do 12 drużyn. W grupie II, gdzie będą rywalizowali czerwono-niebiescy z Debrzna, znaleźli się "dobrzy znajomi" z sezonu poprzedniego, czyli Sokół Wyczechy, Myśliwiec Tuchomie, Garbarnia Kępice, GKS Kołczygłowy, Start Miastko, Orkan Gostkowo i Skotawia Dębnica Kaszubska, a także dwaj spadkowicze Iskra Dretyń i Kaszubia Studzienice. Jedenastym zespołem "debrzneńskiej" grupy jest Victoria Dąbrówka, jedyny klub, z którym dotychczas nigdy nie graliśmy oficjalnego spotkania. Victoria zajęła dziesiąte, ostatnie "bezpieczne" miejsce w grupie I klasy A i decyzją Podokręgu została przeniesiona do naszej grupy. Zadecydowały o tym względy terytorialne. Dwunastą ekipą jest Lipniczanka Lipnica, dla której będzie to debiut w tej lidze, a dla piłkarzy MKS-u nadarzy się okazja do rewanżu za wstydliwą porażkę 4:5 w Pucharze Polski jesienią 2007 roku... Z kolei grupa I A-klasy to KS Damnica, Leśnik Cewice, Jantaria/Orkan Pobłocie, Wybrzeże Objazda, Dąb Kusowo, Stal Jezierzyce, LKS Łebunia (te kluby grały w edycji 2008/2009), Swe Pol Link Bruskowo Wielkie, Granit Kończewo, Rowokół Smołdzino (spadkowicze) i dwóch beniaminków Start Łeba i Gryf 95 II Słupsk. Wydaje się, że rozgrywki na tym szczeblu będą jeszcze bardziej zacięte i pozbawione zdecydowanych faworytów niż w zakończonym przed kilkoma tygodniami sezonie. Spośród 24 uczestników rywalizacji w klasie A aż dwudziestu (!!!) ma za sobą dłuższy lub krótszy pobyt w "okręgówce". Jedynie zespoły z Wyczech, Lipnicy, Łebuni i Dąbrówki nigdy nie grały w tej klasie. Piłkarski krajobraz na ziemi słupskiej w wydaniu seniorskim uzupełniają drużyny klasy B. Ponieważ sporo klubów zostało zdegradowanych z A-klasy oraz pojawili się całkiem nowi uczestnicy rozgrywek (Słupia Charnowo, Pomorze II Potęgowo, Grom Nakla (powrót po kilku sezonach przerwy), Victoria Szczytno (dotąd w tzw. lidze powiatowej LZS) i Studnica Przytocko, utworzono aż cztery (zamiast trzech) grupy, liczące po 9 drużyn każda. Ostatnie głosy dochodzące ze Słupska wskazują jednak na to, iż decyzja ta zostanie zmieniona i B-klasowicze zagrają w 3 grupach po 12 klubów, a nowy podział ma być ogłoszony "lada dzień".
Klasa okręgowa rozpocznie sezon 15/16 sierpnia, natomiast klasa A i B znacznie później, bo dopiero 29/30 sierpnia. Futbolowa jesień zakończy się w Święto Niepodległości 11 listopada. Terminarze wszystkich klas mają być znane niebawem, w ciągu najbliższych dni.

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::