... 29.05.2009r.
Po długiej, ciężkiej chorobie 27 maja w wieku niespełna 61 lat zmarł Adam Mikowski.
Przez wiele lat był związany z futbolem, jako piłkarz reprezentował barwy Chojnowianki Chojnów, a potem długi czas debrzneńskiego Żagla. Następnie zajął się pracą szkoleniową. Wiosną 1986 r. był twórcą najwartościowszego rezultatu w historii sekcji piłki nożnej Żagla, awansując z drużyną juniorów starszych do ligi międzywojewódzkiej, obejmującej teren ówczesnych okręgów gdańskiego, elbląskiego, bydgoskiego, toruńskiego i słupskiego. Na ławkę trenerską powrócił po latach, już w czasach MKS-u. Prowadził zespół seniorów w pierwszym w dziejach czerwono-niebieskich sezonie spędzonym na boiskach pilskiej klasy okręgowej (1996/97), a także jesienią w edycji 1997/98. Szkolił również drużyny juniorów starszych i młodszych naszego klubu w sezonie 2001/2002.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się w sobotę 30 maja 2009r. o godz. 12.00 w kościele parafialnym WNMP w Debrznie.