ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Czarni precyzyjniejsi 23.05.2009r.
Bez wątpienia był to najciekawszy mecz juniorów młodszych wiosną. Debrznianie ponieśli kolejną porażkę w tej fazie sezonu, chociaż wcale nie musiało do tego dojść.
Zabrakło nieco szczęścia, precyzji, opanowania, zimnej krwi pod bramką rywali. Obie drużyny postawiły na atak i stąd nieliczni kibice mogli oglądać ciekawe spotkanie. Do przerwy lepsi goście, którzy w 29 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i celnej główce objęli prowadzenie. W drugiej części rozgorzała walka na całego. W 43 min. dobrą okazję miał Wojciech Marczak, w 46 min. Marcin Molenda trafił w zewnętrzną część słupka. Między 48 a 53 min. trzy razy wracaliśmy "z dalekiej podróży". Najpierw Wojciech Taras ofiarną interwencją zagrodził piłce drogę do siatki. Po chwili Maciej Maślanyk zablokował rywala szykującego się do strzału po minięciu Dawida Białasa. W trzeciej sytuacji wybijaliśmy futbolówkę z linii bramkowej. W 60 min. stworzyliśmy znakomitą szanse na wyrównanie. Do wstrzelonej w pole karne piłki doszedł Łukasz Klukowski, po którego uderzeniu jeden z obrońców zagrał ją ręką. Jedenastkę wykonywał W.Taras. Niestety nie trafił w światło bramki, futbolówka minęła lewy słupek i nadal przegrywaliśmy... Dosłownie za moment z trzech metrów spudłował Marczak. Czerwono-niebiescy złamali wreszcie obronę czarneńską w 66 minucie. M.Molenda wbiegł dynamicznie w "szesnastkę" i mocnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych. Ostatni kwadrans to walka obu stron o zadanie decydującego ciosu. Udało się to Czarnym, którzy w 77 i 79 min. zdobyli dwa gole i dzięki temu wywieźli z Debrzna zwycięstwo.
Następny mecz MKS rozegra z outsiderem tabeli Unią Korzybie. Ta wyjazdowa konfrontacja została na nasza prośbę przełożona i odbędzie się w środę, 3 czerwca o godz. 18:00.

MKS Debrzno - Czarni Czarne 1:3 (0:1)
Bramka dla MKS-u: Marcin Molenda (66)
MKS: Białas - Jadwidzic, W.Taras, Maślanyk, Obarzanek - Mulik (62 Borzyszkowski), Marczak, Birosz, Małecki (80 Sielski) - Klukowski, Weigelt (31 M.Molenda)