Punkty uleciały z wiatrem 06.05.2009r.
Bardzo istotne dla układu tabeli zaległe spotkanie z Kaszubią Studzienice zakończyło się porażką juniorów starszych MKS-u 1:4.
Mimo przegranej na inaugurację wiosny u siebie z Brdą wciąż czerwono-niebiescy są w grze, jeśli chodzi o walkę o triumf w rozgrywkach. Najgroźniejsi rywale potracili cenne punkty (Brda z Zorzą, Koral w Koczale), co otworzyło znowu drogę debrznianom do rywalizacji o pierwsze miejsce. Niestety, po wizycie w Studzienicach sprawy ponownie skomplikowały się. W I odsłonie MKS grał z porywistym wiatrem. Trudno stwierdzić, że był on naszym sprzymierzeńcem. Wprawdzie posiadaliśmy przewagę, atakowaliśmy, ale z wykończeniem akcji był ogromny kłopot. Od 13 minuty i strzału Krzysztofa Dudzica (piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki) było 1:0 dla naszego zespołu, ale tego rezultatu nie udało się "dowieźć" do przerwy. Miejscowi wyrównali w 35 minucie. Po zmianie stron trafiali już wyłącznie gospodarze, kolejno w 52, 68 i 82 minucie.
Dziwne spotkanie, bo absolutnie nie zasłużyliśmy na wysoką porażkę, mając długimi fragmentami przewagę w polu. Oprócz wydarzeń związanych z grą, były też te "okołoboiskowe". Po meczu została wpisana do protokołu uwaga wniesiona przez stronę debrzneńską. Naszym zdaniem dwaj zawodnicy Kaszubii, którzy pojawili się na placu gry jako rezerwowi ok. 30 minuty, nie byli w tym momencie wpisani w sprawozdanie sędziowskie. Inaczej mówiąc - zostali tam dopisani dopiero w przerwie zawodów, co rzecz jasna jest niezgodne z regulaminem. Co poza tym? Prawie normalnie, jeśli nie liczyć faktu, że mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem. Powód jakże prozaiczny: siatki na bramki zakładano tuż przed pierwszym gwizdkiem... Boiskowe linie natomiast pochodziły najwyraźniej z niedzielnego meczu seniorów Kaszubii, bo właściwie zupełnie nie było ich widać. Jest kryzys, worek wapna kosztuje kilkanaście złotych, więc może to dlatego? Nie chce nam się bowiem wierzyć, że to lekceważenie meczu juniorów, ale może się mylimy...
MKS w sobotę 9 maja o godz. 11.00 zagra na własnym stadionie z Uranią Udorpie. Rywalizacja o czołowe lokaty ciągle trwa, zatem głowy do góry!

Kaszubia Studzienice - MKS Debrzno 4:1 (1:1)
Bramka dla MKS-u: Krzysztof Dudzic (13)
MKS: T.Kowalczyk - Wołek, Piekarski, Borkowski (68 Posert), Szczubiał - K.Dudzic, Sekta (63 Maślanyk), Bronowicki (87 B.Bucholc), Lica - Walkiewicz, P.Klejdysz (87 M.Bucholc)