Gdyby "Klucha" trafił... 24.04.2009r.
Juniorzy młodsi MKS-u doznali drugiej wiosną porażki w meczu ligowym. Tym razem debrznianie ulegli u siebie liderowi rozgrywek Startowi Miastko 0:1.
Ta przegrana ujmy czerwono-niebieskim nie przynosi. Nasz zespół walczył jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem i przy odrobinie szczęścia mógł pokusić się o korzystny rezultat. Czerwono-niebiescy bardzo dobrze rozpoczęli zawody, ponieważ już w 4 i 6 min. stworzyliśmy dwie wyśmienite okazje do objęcia prowadzenia. W obu przypadkach w dogodnej pozycji znalazł się powracający do gry po dłuższej przerwie Łukasz Klukowski. Niestety, zabrakło precyzji, a w odpowiedzi w 8 min. futboliści z Miastka byli bliscy powodzenia, kiedy po rzucie rożnym piłka trafiła w słupek. Z czasem zarysowała się nieznaczna przewaga gości. W 28 min. po faulu Wojciecha Tarasa arbiter podyktował rzut karny dla Startu. Po strzale jednego z rywali piłka odbiła się od zewnętrznej części słupka i nadal było 0:0... Po przerwie wciąż ambitna postawa MKS-u. Mieliśmy znowu dwie dobre okazje podbramkowe (Klukowski w 47 min. i W. Taras w 66 min.), lecz tego jedynego gola, dającego im jak się potem okazało 3 punkty, zdobyli goście w 55 minucie. Nie można mieć pretensji do chłopaków, walczyli z całych sił, a na duże wyróżnienie zasłużyli tym razem Maciej Maślanyk i W.Taras, bodaj najbardziej aktywni zawodnicy debrzneńscy.
Następna konfrontacja ligowa odbędzie się w sobotę 2 maja. Zagramy o godz. 13.00 na wyjeździe z Brdą Przechlewo.

MKS Debrzno - Start Miastko 0:1 (0:0)
MKS: Białas - Jadwidzic, Kwaśniewski, Małecki, Maślanyk - Mulik (61 Zembrzycki), Marczak (74 B.Bucholc), Miły (22 W.Taras), M.Bucholc - Klukowski, Smoliński (51 A.Molenda)