Minimalnie gorsi 04.04.2009r.
MKS przegrał z Brdą Przechlewo 0:1 na początek rundy wiosennej w okręgówce juniorów starszych i spadł na trzecią lokatę w tabeli.
Tak jak można było się spodziewać, spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg i jak to często w takich sytuacjach bywa o końcowym wyniku zadecydował jeden gol. Na nasze nieszczęście zdobyli go przyjezdni po strzale Tomasza Miłosza, który w 34 minucie skutecznie skończył składną kontrę swojego zespołu. Wcześniej to czerwono-niebiescy stworzyli kilka okazji, z których przynajmniej jedna powinna przynieść trafienie. W 7 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z pierwszej piłki uderzył Krzysztof Dudzic, lecz niestety futbolówka odbiła się od słupka. W 17 min. nieporozumienie w szeregach obronnych przechlewian omal nie zakończyło się samobójczą bramką. Właściwie gdyby nie nierówność w polu karnym, dzięki czemu piłka odbiła się nienaturalnie wysokim kozłem, zapewne padłby upragniony gol dla MKS-u. Chwilę później minimalnie spudłował z boku szesnastki Damian Bronowicki. Już przy prowadzeniu Brdy, w 40 minucie, odważnie ruszył na bramkę rywali Patryk Borkowski i znowu po koźle zabrakło dosłownie centymetrów do strzelenia gola. Druga część rywalizacji słabsza w wykonaniu obu drużyn. Więcej było chaosu niż ładnych akcji. Mimo usilnych starań nie potrafiliśmy stworzyć stuprocentowej szansy na wyrównanie. Goście w końcówce mogli podwyższyć, lecz zmarnowali doskonałą ku temu okazję. Cóż, porażka na własnym terenie z bezpośrednim rywalem w walce o I pozycję w lidze mocno skomplikowała plany debrznian, ale przed zespołem jeszcze sporo meczów i trzeba walczyć dalej.
Następna ligowa potyczka po Świętach Wielkanocnych, w sobotę 18 kwietnia o godz. 13.00 w Gostkowie.

MKS Debrzno - Brda Przechlewo 0:1 (0:1)
Skład: Białas - Wołek, Piekarski, Borkowski, Szczubiał - K.Dudzic, Ł.Dudzic (83 Posert), Bronowicki (83 W.Taras), Romanowski (55 Szeliga) - Szymanówka (55 P.Klejdysz), Sekta (39 Lica)