Wiosenne roszady kadrowe 02.04.2009r.
21 marca ruszyła runda rewanżowa w słupskiej klasie A seniorów. Dzień wcześniej zakończyło się zimowe okienko transferowe w naszej lidze. Przeanalizujmy zatem zmiany, do jakich doszło w tym okresie w kadrze pierwszego zespołu czerwono-niebieskich z Debrzna.
Przede wszystkim MKS stracił Rafała Tarczyluka, który chciał spróbować swoich sił w IV lidze i podjął treningi w Koralu Dębnica. Strony doszły do porozumienia, "Borsuk" został wypożyczony do czwartoligowca i będzie zawodnikiem tego klubu co najmniej do 30 czerwca 2009 r. Tarczyluk ma za sobą już dwa 90-minutowe występy w wyższej lidze, trzymamy kciuki za dalsze. Niejako "przy okazji" transferu Rafała powrócił do MKS-u po półrocznym pobycie w Dębnicy Piotr Binkiewicz. Na przysłowiowym "włosku" wisiała dalsza gra w Debrznie Pawła Władyczaka, który kilka tygodni trenował i rozgrywał sparingi w człuchowskim Piaście. Kapitan drużyny pozostał jednak na szczęście w klubie. Dosłownie w ostatnim dniu "okienka" sfinalizowane zostało przejście do debrzneńskiej drużyny dwóch piłkarzy reprezentujących dotychczas Juve Uniechów. Przemysław Marek i Łukasz Płóciennik, bo o nich mowa, dołączyli do ekipy tuż przed startem ligi. Marek to wychowanek MKS-u (grał w drużynach juniorów młodszych i starszych w latach 2003 - 2006), który ostatnie dwa sezony spędził w Uniechowie. Płóciennik natomiast piłkarską przygodę rozpoczynał w Piaście Człuchów, gdzie grał w zespołach juniorskich. Jesień 2008 roku to pobyt na boiskach klasy B, w barwach klubu z Uniechowa. Obaj mają za sobą udane debiuty ligowe w naszym klubie i oby tak dalej!
Zasadnicze zmiany nastąpiły na newralgicznej pozycji bramkarza. Tomasz Kowalczyk skupił się na razie na występach w drużynie juniorów starszych. O miejsce miedzy słupkami rywalizują Robert Rutyna (powrócił do MKS-u po wyleczeniu groźnej kontuzji kolana) oraz Krystian Paciorek (znalazł się w klubie jako wolny zawodnik, po udanych występach w lidze halowej). Warto zauważyć, że w kadrze znaleźli się także nowi - starzy zawodnicy. Piotr Grzechnik zakończył odbywanie służby wojskowej, Piotr Tojza powrócił z zagranicznych wojaży, Ireneusz Nowak po półrocznej pauzie ponownie został zgłoszony do ligi, a Tomasz Łopieński wyleczył kontuzję ręki, jakiej doznał w drugiej kolejce rundy jesiennej. W zawieszeniu pozostaje kwestia Krzysztofa Orlikowskiego. Były zawodnik Juve, ostatnio grający w niemieckim Lebenstedt 04 E.V. czeka na certyfikat z niemieckiego związku i dopiero wówczas będzie mógł być uprawniony do gry. Z kadry zespołu zostali skreśleni Sławomir Andrearczyk, Arkadiusz Reszka i Damian Mikołajczyk, którzy jesienią zaliczyli epizody w naszym klubie, lecz od dłuższego czasu nie ma ich w MKS-ie. Wiosną nie ma też praktycznie szans na występy Bartłomiej Grochowina, który boryka się z problemami zdrowotnymi (uraz kolana).