ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Sparta lepsza 01.04.2009r.
Drugi i zarazem ostatni sparing przed startem rundy wiosennej rozegrali juniorzy starsi. W sobotnie przedpołudnie MKS uległ na własnym terenie liderowi pilskiej klasy okręgowej Sparcie Złotów 0:3.
Obydwie drużyny zagrały bez kilku podstawowych zawodników. W naszej ekipie zabrakło m.in. Łukasza Dudzica, Dariusza Piekarskiego, Wojciecha Romanowskiego i Michała Birosza, również szkoleniowiec gości Andrzej Bednarek nie dysponował pełną kadrą. Złotowianie objęli prowadzenie w 20 min. po strzale (dośrodkowaniu) Sylwestra Kraczkowskiego, Piłkarzowi przyjezdnych pomógł nieco wiatr, który zaskoczył bramkarza debrzneńskiego Dawida Białasa i futbolówka niespodziewanie znalazła się w siatce. Trzy minuty później padła druga bramka, której zdobywcą był Bartłomiej Górecki. Po zmianie stron MKS zagrał odważniej. Dobrą okazję miał Marcin Walkiewicz, ładne uderzenie z dystansu oddał Bartłomiej Lica. Wynik na 3:0 dla Sparty ustalił tuż przed końcem gry (mecz trwał 80 minut) Bartosz Bojda. Pożyteczny sprawdzian dla debrznian przed ligowym spotkaniem z Brdą Przechlewo, zaplanowanym na 4 kwietnia.

MKS: Białas (41 T.Kowalczyk) - Wołek, Bronowicki, Borkowski, Szczubiał - Lica, K.Dudzic, Marczak, Sekta - Walkiewicz, Posert
Grali także: Ryngwelski, Żal, M.Bucholc, Maślanyk, M.Molenda