Wracają pingpongiści 02.01.2009r.
Ponad miesiąc trwa już przerwa w rozgrywkach II ligi tenisa stołowego strefy wielkopolsko-zachodniopomorskiej. 30 listopada ubiegłego roku pingpongiści zakończyli zmagania w I rundzie. Nadszedł czas na rewanże i co za tym idzie decydującą fazę rozgrywek.
Otrzymaliśmy terminarz drugiej części sezonu. Flex-in/MKS rozpocznie ją od arcyważnego, derbowego meczu ze Spartą Złotów. Spotkanie odbędzie się w Debrznie 10 stycznia o godz. 11.00. Prowadzący rozgrywki Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego wyjątkowo wyznaczył termin pierwszych meczów rundy rewanżowej na sobotę, wszystkie pozostałe konfrontacje zaplanowano na niedziele. 1 lutego debrznianie zagrają w Białogardzie i Koszalinie, 15 lutego pojadą do Szczecina i Polic, a na koniec tej edycji 22 marca podejmą na własnym terenie ekipy z Międzyzdrojów i Stargardu Szczecińskiego. To przyszłość, na tę chwilę natomiast najważniejszy jest mecz ze Spartą. Dla obydwu zespołów to potyczka o "być albo nie być" w lidze, bowiem derbowi rywale zajmują po I fazie sezonu dwa ostatnie miejsca w tabeli. Kluczem do podjęcia dalszej skutecznej walki o obronę II ligi będzie więc komplet oczek w tym prestiżowym meczu. W dotychczasowych trzech spotkaniach MKS-u ze Spartą na szczeblu II ligi dwukrotnie notowano remis 5:5, a niemal dokładnie rok temu nasza drużyna zwyciężyła u siebie złotowian 7:3. Jak będzie tym razem przekonamy się za kilka dni.