Podział punktów w Czarnem 04.10.2008r.
Dobre spotkanie rozegrali juniorzy młodsi MKS-u remisując w derbowej konfrontacji z Czarnymi Czarne 1:1. Przy odrobinie szczęścia czerwono-niebiescy mogli pokusić się nawet o pełną zdobycz, ale nie ma co narzekać.
Do przerwy prowadziliśmy 1:0 po trafieniu Marcina Molendy, który bez skrupułów wykorzystał fatalny błąd obrońcy gospodarzy i strzelił celnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gra przez całe spotkanie była zacięta i wyrównana. Żadna z drużyn nie wypracowała sobie przewagi i choćby z tego względu spotkanie mogło się podobać. My zdobyliśmy gola po błędzie obrońcy, Czarni wyrównali w 51 min. w podobnych okolicznościach z tą tylko różnicą, że przy tym golu zawalił cały blok defensywny debrznian. W drugiej części mieliśmy swoje okazje (m.in. wyśmienita pozycja M. Molendy, szansa najlepszego w ekipie MKS-u Michała Birosza), ale i przeciwnik mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę (poprzeczka po jednej z kontr).
Rezultat remisowy należy więc uznać za sprawiedliwy. W drużynie debrzneńskiej zadebiutował Patryk Mazur, pomocnik rodem ze Starego Gronowa. Przed naszą drużyną przedostatni mecz rundy jesiennej. 11 października podejmiemy Unię Korzybie, a spotkanie zaplanowano na godz. 13.30.

Czarni Czarne - MKS Debrzno 1:1 (0:1)
Bramka dla MKS-u: Marcin Molenda (19)
Skład: Białas - Jadwidzic, W. Taras, Pawlik (70 Maślanyk), B. Bucholc - Mazur (48 Masternak), Birosz, Marczak, M. Bucholc (58 Zembrzycki, 75 I.Kowalczyk) - Paliwoda (78 A.Molenda), M.Molenda