Juniorzy skruszyli Granit 04.10.2008r.
Juniorzy starsi MKS-u przywieźli z Koczały trzy punkty. Czerwono-niebiescy byli faworytami sobotniej potyczki, ale nie spodziewaliśmy się wcale łatwej przeprawy. Tak rzeczywiście było, a trafienie na 3:1 rozstrzygające losy meczu padło dopiero w przedostatniej minucie.
Debrznianie od pierwszego gwizdka arbitra mieli lekką przewagę. W 9 min. w sytuacji sam na sam znalazł się Marcin Walkiewicz, lecz przegrał pojedynek z golkiperem miejscowych Rafałem Degisem. Bramkarz gospodarzy był pewnym punktem swojej drużyny i kilka razy zażegnał skutecznie niebezpieczeństwo. W 13 min. nie mógł jednak nic poradzić na precyzyjną główkę Patryka Borkowskiego po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego Krzysztofa Dudzica. Nasz zespół ciągle posiadał inicjatywę, ale moment gapiostwa w 34 min. kosztował nas stratę bramki. Piłkarze Granitu szybko rozegrali rzut wolny w środkowej strefie boiska, nastąpił błyskawiczny strzał z 20 metrów i Tomasz Kowalczyk musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Pod koniec tej części spotkania postraszył MKS Marcin Czyr, który był bliski szczęścia po solowym rajdzie. W II połowie ponownie dominacja MKS-u. W 52 min. Łukasz Dudzic trafił z dystansu w poprzeczkę, z kolei w 62 min. groźnie główkował Walkiewicz. "Marian" swoją aktywność udokumentował w 66 min. pakując piłkę do celu w zamieszaniu podbramkowym. Rywale usiłowali odrobić straty, ale niebezpieczniejsze akcje przeprowadzali debrznianie. W 80 min. za zagranie ręką w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę dla MKS-u. K.Dudzic strzelił niestety nieprecyzyjnie i Degis obronił jego uderzenie. Zamiast spokoju w końcówce mieliśmy zatem nerwówkę... Od czego jednak jest w zespole Wojciech Szeliga? Nie grał tego dnia rewelacyjnie, lecz w najważniejszym momencie nie zawiódł posyłając piłkę do siatki. Zasłużona wygrana gości, chociaż trzeba podkreślić również ambitną grę rywali.
W środę 8 października zagramy zaległy mecz na własnym boisku z Zorzą Słosinko. Początek rywalizacji o godz. 16.30.

Granit Koczała - MKS Debrzno 1:3 (1:1)
Bramki dla MKS-u: Patryk Borkowski (13), Marcin Walkiewicz (66), Wojciech Szeliga (89)
Skład: T.Kowalczyk - Wołek, Piekarski, Borkowski, Szczubiał - Sekta (78 Posert), Ł.Dudzic, Bronowicki, K.Dudzic - Szeliga, Walkiewicz