Z Kolejarzem dopiero w środę 22.09.2008r.
Zaplanowany na 21 września (godz. 11:00) mecz klasy okręgowej juniorów młodszych Kolejarz Chojnice - MKS Debrzno został na prośbę czerwono-niebieskich odwołany i przełożony na środę 24 września o godz. 16:30.
W tym miejscu należą się wielkie podziękowania dla działaczy chojnickich i przewodniczącego Komisji Gier podokręgu słupskiego Zenona Szulca, którzy zachowali się bardzo fair, znajdując zrozumienie dla problemów naszego klubu. W czym rzecz? Otóż w ostatniej chwili zmuszeni byliśmy zwrócić się do Kolejarza z propozycją rozegrania zawodów w innym terminie, mając "nóż na gardle" w postaci udziału trzonu zespołu MKS-u w szkolnym, dwudniowym (20-21.09) turnieju w Człuchowie. Żeby było zabawniej (?) o imprezie, na którą wybierają się zawodnicy MKS-u dowiedzieliśmy się "za pięć dwunasta" od nich samych, a nie od opiekunów... Można byłoby ten temat rozwinąć dalej, ale naszym zdaniem nie ma sensu. Któż bowiem przejąłby się ewentualnym walkowerem i karą, która niechybnie zostałaby nałożona na MKS ("drobne" 500 złotych)? O nerwach w sobotnie popołudnie nawet nie wspominamy... MKS i tak musiał ponieść koszt przełożenia spotkania w Chojnicach w wysokości 50 złotych, bo tak stanowi regulamin rozgrywek. Zapłaciliśmy, bo jakie mieliśmy wyjście? Zapłaciliśmy za czyjąś niekompetencję...