Słaba skuteczność młodzieży 13.09.2008r.
Jedynie punkcik zdobyli juniorzy MKS-u Debrzno w sobotnich konfrontacjach ligowych. O ile z przegraną juniorów młodszych należało się liczyć, to w meczu ich starszych kolegów z Kaszubią wierzyliśmy w komplet oczek.
Goście przyjechali do Debrzna w jedenastu, nastawieni niemal wyłącznie na defensywę. Już w 15 sekundzie(!) powinniśmy objąć prowadzenie, ale znakomita okazja nie została wykorzystana. Jak się miało później okazać był to zwiastun kłopotów czerwono- niebieskich w całym spotkaniu. Problem podstawowy to brak skuteczności, bo przecież grając ze sporym zaangażowaniem dochodziliśmy dość często do dogodnych sytuacji podbramkowych. Nic tego dnia nie chciało wpaść i rezultat bezbramkowy to mały zawód.
Potyczka juniorów młodszych z Brdą toczyła się przy lekkiej przewadze przyjezdnych, którzy pierwszego gola strzelili w 27 min. korzystając z nieudanej pułapki ofsajdowej. W 50 min. zrobiło się 2:0 dla Brdy i było jasne, że niezwykle ciężko będzie odwrócić losy spotkania. Graliśmy wprawdzie bardzo ambitnie, lecz ustępowaliśmy przeciwnikom walorami typowo piłkarskimi. W samej końcówce (75 i 77 min.) straciliśmy kolejne dwie bramki. Debiuty w MKS-ie zaliczyli Patryk Miły i Artur Biszczanik. Była to pierwsza od wielu miesięcy porażka juniorów młodszych MKS-u na własnym boisku. Ostani raz komplet punktów z Debrzna wywieźli Czarni Czarne wygrywając z czerwono-niebieskimi 19 maja 2007r. 6:2.
Następne mecze debrzneńska młodzież rozegra na wyjazdach, w sobotę 20 września o godz. 12:00 z Uranią Udorpie (juniorzy starsi) i w niedzielę 21 września o godz. 11:00 z Kolejarzem Chojnice (juniorzy młodsi).

Juniorzy starsi:
MKS Debrzno - Kaszubia Studzienice 0:0
Skład: Białas - Wołek, Piekarski, Bronowicki, Borkowski, Szczubiał - K.Dudzic, Ł.Dudzic, Romanowski - Ryngwelski (63 Sekta), Szeliga (72 Birosz)

Juniorzy młodsi:
MKS Debrzno - Brda Przechlewo 0:4 (0:1)
Skład: Białas - Jadwidzic, W.Taras, Maślanyk, B.Bucholc - Pawlik (31 Paliwoda), Marczak, Birosz (60 Miły, 72 A.Biszczanik), Mulik - M.Molenda, M.Bucholc (41 Klukowski)