Sześć trafień w Wyczechach 07.09.2008r.
Gładkie zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi MKS-u w Wyczechach. Czerwono-niebiescy pewnie wygrali z Sokołem 6:1 inkasując ważny komplet punktów.
Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszego zespołu, ponieważ już w 3 min. objęliśmy prowadzenie po rzucie karnym Łukasza Dudzica. Chwilę wcześniej sfaulowany został w "szesnastce" szarżujący Krzysztof Dudzic i sędzia Łukasz Kolter wskazał na "wapno". Szybkie 1:0 chyba nazbyt "uśpiło" debrznian, gdyż niepotrzebnie oddali inicjatywę miejscowym. Skończyło się jak to zwykle w takich przypadkach bywa - stratą gola. Nie obstawiony Karol Pelikan przymierzył z 20 metrów nie dając szans Dawidowi Białasowi. Strata gola natychmiast zmobilizowała MKS. Jeszcze przed przerwą zdobyliśmy dwie bramki. W 40 min. Ł.Dudzic uderzył pod poprzeczkę z 10 metrów. Dużą pracę przy tym trafieniu wykonał wszędobylski Karol Ryngwelski, który nie odpuścił, pobiegł do końca za piłką, wyłuskał ją przy chorągiewce narożnej, zagrał do K.Dudzica, a formalności dopełnił "Ucho". W 45 min. ładną główką popisał się po wrzutce K.Dudzica z rogu Patryk Borkowski i było 3:1.
Początek drugiej części znowu dla MKS-u i gol Ryngwelskiego w 52 minucie. Potem K.Pelikan ujrzał drugą żółtą kartkę, co ostatecznie pogrążyło zespół Sokoła. W końcówce debrznianie strzelili kolejne dwie bramki. W 82 min. hat-tricka skompletował Ł.Dudzic, a rezultat ustalił Borkowski, znowu głową po rzucie rożnym. "Boruch "tego dnia mógł zresztą zdobyć jeszcze jednego gola tyle, że... samobójczego. Przy stanie 4:1 w zamieszaniu podbramkowym tak energicznie usiłował wybić piłkę na róg, że Białas po silnym strzale (sic!) kolegi z najwyższym trudem nie dopuścił do utraty bramki. Gdyby to wpadło, mielibyśmy "swojaka stadiony świata"... Cieszą trzy wyjazdowe punkty, cieszy także niezła gra naszej drużyny. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Damian Bronowicki, który rozegrał bardzo dobry mecz, harując przez całe 90 minut na pełnych obrotach.
13 września o godz. 11:00 podejmiemy w Debrznie Kaszubię Studzienice i wystarczy krótkie spojrzenie na aktualną tabelę, aby nie mieć wątpliwości, że zapowiada się interesująca konfrontacja.

Sokół Wyczechy - MKS Debrzno 1:6 (1:3)
Bramki dla MKS-u: Łukasz Dudzic (3-k, 40, 82), Patryk Borkowski (45, 89), Karol Ryngwelski (52)
Skład: Białas - Wołek, Piekarski, Bronowicki, Borkowski, Szczubiał - Ryngwelski (65 Sekta), Ł.Dudzic, Romanowski - Szeliga, K.Dudzic